Kotobanje

Naravno bez kupca ništa. Žao mi je da je isečem u drva. Biće u oglasima kad se smislim šta i kako.
 
To se lako da preneti. Odsece se po duzini za prokolicu i natovari se bez o muke. Naravno, skine se crep ili cime je vec pokriveno a i patos izvaditi da ne tezi bespotrebno.
 
5a60c2583e23b4e928949813a0bc2d7e.jpg

Evo ga gotov,5.5m visok,.3.8 m precnik i tunel 65x65cm. Oatalo samo da stavim dasku na patos.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
329ce4ef6e3816786068d0443d1208ad.jpg

87d60ca30530fc0e5c5166e223acba5c.jpg
 
Moze dole da se ubaci ventilator (100KM trofazni) a gore na vrhu klapna od lima da ne da vazduhu da izadje kroz tunel vec da.mora kroz kukuruz.Vidio sam takvo rjesenje u Bijeljini kod jednog poznanika,kaze da je takvo susenje dosta brze mada ni bez ventilatora nema problema a kod njega je veca kotobanja,4.2 m precnika i 6m visine.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Da li mrežica za fasade može da pomogne da se odbranim od miševa da ne ulaze u čardak (drveni ili žičani svejedno)? Jel miševi nju neće da jedu?
 
U ponudi su okca od 2*2 mm pa na gore.Cene koliko sam gledao idu od 250 rsd po dužnom metru(kvadratu)pa na gore.
 
Da, sad vidim, , stotinu konvertibilnih maraka, ja sam pomislio da je u pitanju neka oznaka za jacinu:ideja:
 
Hvala! Toliko otprilike kosta ventilator sa motorom od 0.75-1kW,to je dovoljna snaga da malo produva.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Da li mrežica za fasade može da pomogne da se odbranim od miševa da ne ulaze u čardak (drveni ili žičani svejedno)? Jel miševi nju neće da jedu?
Ne bi se slozio... Video sam kod jednog coveka tako odradjeno sa metalnom mrezicom-zicom, dok smo krunili, to je miseva i pacova bilo da se covek zgrozi... Bilo je zaliveno kok crepova i koruga malterom ali ipak su nasli put da udju...
 
Ovde je više reč o tome da rinfuz iz čardaka ne iscuri na mestu gde miš napravi rupu u mrežici, nego da miš ne uđe uopšte u takav čardak.
 
Kod mene u cardaku je u dodjem delu rabic zica,a u gornjem ona za fasadu,plava.Nikakve stete nije bilo,nigde nije ostecena ni jedna ni druga,niti je bilo miseva.A pre,dok je kukuruz bio skladisten u klipu(znaci nije bilo mreze),bilo je miseva.
 
Planiram da oplatim moj cardak sa sperplocom 4 mm da li je neko to radio do sada i kako se pokazalo?
 
Nazad
Vrh