Kotobanje

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
5.915
Naravno bez kupca ništa. Žao mi je da je isečem u drva. Biće u oglasima kad se smislim šta i kako.

jjova

Član
Učlanjen(a)
28 Sep 2011
Poruka
2.350
To se lako da preneti. Odsece se po duzini za prokolicu i natovari se bez o muke. Naravno, skine se crep ili cime je vec pokriveno a i patos izvaditi da ne tezi bespotrebno.

zombie_666

Član
Učlanjen(a)
29 Apr 2010
Poruka
5.824
Moze dole da se ubaci ventilator (100KM trofazni) a gore na vrhu klapna od lima da ne da vazduhu da izadje kroz tunel vec da.mora kroz kukuruz.Vidio sam takvo rjesenje u Bijeljini kod jednog poznanika,kaze da je takvo susenje dosta brze mada ni bez ventilatora nema problema a kod njega je veca kotobanja,4.2 m precnika i 6m visine.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.351
Da li mrežica za fasade može da pomogne da se odbranim od miševa da ne ulaze u čardak (drveni ili žičani svejedno)? Jel miševi nju neće da jedu?

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.431
U ponudi su okca od 2*2 mm pa na gore.Cene koliko sam gledao idu od 250 rsd po dužnom metru(kvadratu)pa na gore.

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
4.603
Da, sad vidim, , stotinu konvertibilnih maraka, ja sam pomislio da je u pitanju neka oznaka za jacinu:ideja:

zombie_666

Član
Učlanjen(a)
29 Apr 2010
Poruka
5.824
Hvala! Toliko otprilike kosta ventilator sa motorom od 0.75-1kW,to je dovoljna snaga da malo produva.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk

Vlado 89

Član
Učlanjen(a)
10 Feb 2011
Poruka
183
Da li mrežica za fasade može da pomogne da se odbranim od miševa da ne ulaze u čardak (drveni ili žičani svejedno)? Jel miševi nju neće da jedu?
Ne bi se slozio... Video sam kod jednog coveka tako odradjeno sa metalnom mrezicom-zicom, dok smo krunili, to je miseva i pacova bilo da se covek zgrozi... Bilo je zaliveno kok crepova i koruga malterom ali ipak su nasli put da udju...

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.231
Ovde je više reč o tome da rinfuz iz čardaka ne iscuri na mestu gde miš napravi rupu u mrežici, nego da miš ne uđe uopšte u takav čardak.

brankovic

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2011
Poruka
3.949
Kod mene u cardaku je u dodjem delu rabic zica,a u gornjem ona za fasadu,plava.Nikakve stete nije bilo,nigde nije ostecena ni jedna ni druga,niti je bilo miseva.A pre,dok je kukuruz bio skladisten u klipu(znaci nije bilo mreze),bilo je miseva.

lacarac

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
382
Planiram da oplatim moj cardak sa sperplocom 4 mm da li je neko to radio do sada i kako se pokazalo?

Vrh