Kotobanje

Ima nesto o tome u temi "skladistenje zrnaste robe" na stani 52.
Zasto ne stavis zicu? Jeftinija je,a dobro je resenje.
 
Nije jeftinija ova sperploca je 122 x 230 cm i debljine 4mm nebi mi navijavalo snega ako nista drugo
 
Sa sper plocom nema nikakvog provetravanja.Ja se bas iz tog razloga nisam odlucio za nju.Po meni je bolje postaviti one plave cerade i postaviti ih tako da lako mogu da se spuste kad je kisa,magla,sneg,odnosno da se podignu kad je vetar i suncano vreme.
 
5ebd16e7c5f1cb3a0974744832ca4a95.jpg


Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Ovaj sistem ispustanja u krunjac mi se jako svideo na jednom mestu u selu... ali kad nam se prvi x zaglavio kukuruz ni makac! Te muke, pokrenuti ga opet... tako da ne valja ako ima komusine kad se cardak puni...
 
Ja imam isti sistem, pre 2 godine pravljena kotobanja i bio kukuruz u klipu 1 godinu a vec od sledece i ova sad kukuruz u zrnu,dole postavleni oni suberi za istovar i teraj.
 
Zombi 666 može li specifikacija materijala i dimenzije za ovaj tvoj čardak? I interesuje me kako ga puniš do vrha, imaš li neke otvore na limenom krovu? Hvala
 
sale ratar
Dobro resenje,tako nesto planiram i ja napraviti.Koje su dimenzije i koliko je okvirno novaca?
 
sale ratar
Dobro resenje,tako nesto planiram i ja napraviti.Koje su dimenzije i koliko je okvirno novaca?

Postolje je 2,33m široko i šupljina iznutra (po visini) je 2m a dužina čardaka je 24m, stubovi su 3m visoki, a širina iznutra 1,94m, ima 3 šublera za krunjenje i 5 za zrna, a koštaće kad se završi oko 25000 evra (a možda i malo jače) ali je rađen ljudcki.
 
  • Like
Reagovanja: FL
Slabo stoim sa francuskim koliko je dugačak ambar i koliko staje u njega ako je gospodin rekao? Samo da je ovaj ambar u okolini Vršca taj bi pao 100%.
 
Nazad
Vrh