Kotobanje

Francuzi imaju matematiku drugaciju od nas. Klima vlaznija i teze se njima osusi kukuruz na pristojnu vlagu.
 
Primetite da nemaju krov na takvom caradaku i na fb imaju dodatne slike tog cardaka gde na jednoj mi se cini da unutra ima mali traktor koji naguriva klipove na levator.
 
pardon sad sam procitao.. pa vidi se traktor na drugoj i cetvrtoj slici

- - - - - - - - - -

ja mislim da je nebi ni skidali onda nego ovo dole je ipak za mrve koje padaju...
 
Ladno sad se vidi mali traktor. Ubedjen sam da je bilo manje slika kada sam video post ranije:sta:


Nemaju krov, pogledajte da nema nikakva sasija krova sto bi moralo biti ipak.
 
Na izlazu iz Temerina posle par kilometara sa leve strane ima dva salasa..... Necu da pretram ali tamo ima 4-5 cardaka 6 metara visine kada bih se sabrala njihova duzina bilo bi sigurno oko 200m a ni na jednom nema krova.... Takodje i u Starom Beceju sam video neke salase samo sto su tamo 8m cardaci visine, i duzine mozda oko 50-60m i takodje nema krova..... Sa tim covekom sam i pricao kaze on tako radi zadnjih 15godina i nikada nije bilo pokvarenog.

Inace ovaj cardak sa slika dobro su se snasli, stare bandere iskoristili :osmeh:
 
Posto su slike obrisane jer site vise nije u funkciji evo da se malo nadovezem na temu. Druga godina cardaka a kukuruz nije bio pokvaren. :osmeh: Ne planiram da stavljam krov






Ova poslednja je slikana pre neki dan kad su dolazili oblaci iz banata ali na zalost nije palo nista :)

 
Ma bitno je ljudi da kukuruz ne bude sa ljustikom u cardaku da se vlaga ne zadrzava u njoj i onda nema odakle da se kvari ja moj kukuruz jesenas nisam pokrio i kada smo ga krunili nije bilo kvarnoga ali sav kukuruz je presao preko komusaca i nijedan sa suskom nije usao u cardak!
 
Kažite vi meni da li bi mogla da se proda stara kotarka (tako kod nas kažu) ili kotobanja. Sasvim je u normalnom stanju ali je na pogrešnom mestu u pogrešno vreme.
 
Nazad
Vrh