Konkurs 10% 40% 50%

Meni su rekli da sad cekam da banka prebaci pare dobavljačima. Tj. Svetska banka mora dati nalog banci da pusti pare.
 
danas mi reko dobavljac za traktor da posle slanja zahteva za isplatu u ministarstvo prode oko 45 dana do isplate banke firmi tako da jos cemo se nacekati dzaba pare na racunu kad se mora cekati da firmi prvo legnu pare pa onda tek masine mogu kuci bar tako je kod mene tako da cemo se jos nacekati bar u mom slucaju je tako
 
Petre ko ti je to rekao? Sad sam stigao da pogledam listu 663 je poslednji sa 46 bodova ,ako imaju 1,2 mlr trebalo bi da bude novca i za tebe.Kod voćara je bilo do 800 i nekog broja.Dok ne dobiješ neko zvanično obaveštenje ne trebaš da se otpisuješ tako brzo.
Rekli su mi u psss da se uprkos povećanju budžeta razmatraju samo zahtevi sa 50 i više bodova.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Uplaćenje pare dobavljačima, Utorak isporuka . Valjda ce biti sve uredu posle 14 meseci iščekivanja.
Kolega čestitam :)
Mada u poslednje vreme veći problem od uplate od strane Države (Ministarsva poloprivrede) je isporuka poljoprivrednih mašina. Ja za isporuku mog traktora preko ovog konkursa čekam već 5 meseci i traktor nikako da stigne a što je najgore neznaju ni tačan datum kada će mi biti isporučen.
 
Dali je neko od stocara dobio neki odgovor ili resenje, za konkurs 10 40 50? Rang lista objavljena 1 aprila. Niko nista ne salje. Koliko mesta prolazi sa rang liste?
 
Dali je neko od stocara dobio neki odgovor ili resenje, za konkurs 10 40 50? Rang lista objavljena 1 aprila. Niko nista ne salje. Koliko mesta prolazi sa rang liste?
dobio sam da je odobreno sve i u banci kredit, biznis plan napravljen poslat sve u roku , sada cekam od ministarstva vec 2 meseca da posalju
 
Dali neko ima na konkursu traktor armatrac od firme Agrotech ,predracun sam dobio na 30000 plus pdv ,u prolece su povecali na 33000 i uzeli kaparu 2000e sa pricom da je to cena ali od marta nema traktora da isporuce a sredstva stoje 100% na racunu i sad zovu da ima traktora ali kosta 38000 plus pdv i pored obecanja kod uzete kapare da je to cena konacna a od marta svake nedelje ide prica stizu uskoro.Totalno neozbiljna firma ne kazu da nemogu isporuciti nego te drze da neides na drugi traktor i samo dizu cene i imam osecaj da ce jos podici cenu pred realizaciju i sto je najgore kaparu tesko vracaju.
 
Koji je traktor u pitanju?Traži drugog dobavljača, ima korektnih bez brige.
Ok da je otišlo u onoj turi kaf su odobrili 10%poskupljenje ali ovo je baš preterano.
 
Ja znam za jedan vocarski koji stize u okolinu po istom konkursu i takodje je bilo podizanja cene ali ne toliko. Kupac se slozio da plati razliku u ceni ali je to 2-3 hiljade a ne kao kod tebe..
 
Zar na ugovoru od kapare nije napisana cena traktora?
Nema cene samo model i oprema,nema ni vreme isporuke traktora ,ja se bas razocarao u firmu delovali su ozbiljno a zadnjih 6 meseci slusao sam razne izgovore da nema motora iz Engleske pa menjaca i na kraju te ucene sa cenama .Pricajuci sa drugima sto su na konkursu ostali dobavljaci su poskupeli oko 10%.
 
Dali neko ima na konkursu traktor armatrac od firme Agrotech ,predracun sam dobio na 30000 plus pdv ,u prolece su povecali na 33000 i uzeli kaparu 2000e sa pricom da je to cena ali od marta nema traktora da isporuce a sredstva stoje 100% na racunu i sad zovu da ima traktora ali kosta 38000 plus pdv i pored obecanja kod uzete kapare da je to cena konacna a od marta svake nedelje ide prica stizu uskoro.Totalno neozbiljna firma ne kazu da nemogu isporuciti nego te drze da neides na drugi traktor i samo dizu cene i imam osecaj da ce jos podici cenu pred realizaciju i sto je najgore kaparu tesko vracaju.
Imam ja i meni su isto tako rekli, prvo da mora da se kaparise 3000e i sad skoro pred realizaciju kao postoji problem cene su otisle gore, morace 2500e od kapare da se doda. Iskreno razocarali su me, na potvrdi o kapari pise jedna cena a sad je druga. Zasto smo uopste i davali kaparu kad nam to nista nije garantovalo...

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
To samo govori sa kojim kapitalo posluju firme. Drzava im je omogucila da osnuju firmu sa 1000 dinara. Prave firme iamju svoj lager, svoju pricu finansiranja. Tamo gde treba da cekas 6 meseci da bi stigao jedan traktor tu nema bas neke srece.
 
Nazad
Vrh