Kompletan remont traktora T40

Danas stigao zubcanik. Pravljen po uzorku kostalo 50e. Kada nadjem slobodnog vremena izvadicu iz menjaca stari, koji je bio tu da premosti da se zavres poslovi, i ugraditi ovaj novi. Zamene kao sto sam ranije pisao traje manje od 1h.


img6819-copy.jpg








img6821-copy.jpg
 
ako je taj što si pravio dovoljne tvrdoće, onda 50€ nije ni puno za njega.....ima i posla d se napravi, i još je bolji od originala, samo da je dobro cementiran
 
Zastitio slike autorskim pravima:bravo:

Desava se da nadjem po neku sliku svoje mehanizaci na oglasima pa nije zgorega udariti pecat, da se zna. :osmeh:

- - - - - - - - - -

ako je taj što si pravio dovoljne tvrdoće, onda 50€ nije ni puno za njega.....ima i posla d se napravi, i još je bolji od originala, samo da je dobro cementiran

Proverena masinska radionica. U kvalitet obrade i zastitu nemam razloga da sumljam.
 
Dobro veče i poštovanje majstori!

Vidim da je tema zamrla jer se valjda radilo o napretku na jednom traktoru ali se nadam da će moje obraćanje neko videti i da smem da pitam za savet i informaciju oko mog problema.

Dižem tešku mašinu sa T40, oko 750 kg. Pri prvom podizanju je kao u mladića, sve super (al)i brzo a posle, uglavnom na njivi se služim trikovima (rupama, bedemima) da ga poduprem i nekako odignem dovoljno da ga ne vučem po asfaltu pri povratku kući.

Nisam još razgovarao sa majstorom, ali ako ste voljni da mi pomognete u kalkulacijama i psihičkoj pripremi za odricanje od još novaca u ovoj katastrofalnoj godini recite mi, šta bi trebalo da se popravlja i koliko to može da košta? Shvatam da je hidraulika ali sam pročitao celu temu i vidim da i ona ima više delova, pa vas molim da budete temeljni i precizni...
 
Na t40 je ta hidrauluka generalno mana.I tih 750kg je dosta.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nije ako sve radi kako treba. Nosim RD 3m koja je sigurno teza od 750kg pa nemam nikakvih problema.




Saci moze biti dosta stvari. Pokusaj zameniti ulje u hidraulici, pa ako imas nacina ispitaj koliki pritisak daje hidro pumpa. Ako je sve predhodno kako treba ostaje razvodnik da se proveri.
 
Na t40 je ta hidrauluka generalno mana.I tih 750kg je dosta.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
Je sam ih imao ako neko moze da digne teret on moze ako je ispravan
Nosio je prskalicu 600l
Nosio sam junad po 700kg u korpi koja sama ima 230kg
nosio zadnji viljuskar
po 600lit nafte u korpi
Majevicu 6 redi


Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Pozdrav ljudi, neka vas masine dobro sluze ovih dana. Treba mi jedan savet. Gledao sam pre par dana jedan t40 u Jagodini, generalno stanje je solidno, klasican traktor u Srbiji. Vozi ga brat mog kolege vec par godina. Hoce sa ga proda po nekoj razumnoj ceni. Od falinki ima to da ne rade spore brzine i pumpa za hidrauliku podize sporije kad se traktor ugreje, s tim sto servo radi normalno, ne secka. Oni ga sa samo brzim brzinama voze od samog pocetka kod njih i nije se kvario tj pravio problem. Da li je to ulaganje hitno i obavezno, obzirom da ja nemam zemlju u kojoj bi uopste koristio spore brzine? I koliko je hitno ovo sa pumpom? Radio bih 2-4ha ravnicarske zemlje u Sumadiji i prevlacio 5-6 prikolic drva pred zimu.

Sent from my H3113 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, neka vas masine dobro sluze ovih dana. Treba mi jedan savet. Gledao sam pre par dana jedan t40 u Jagodini, generalno stanje je solidno, klasican traktor u Srbiji. Vozi ga brat mog kolege vec par godina. Hoce sa ga proda po nekoj razumnoj ceni. Od falinki ima to da ne rade spore brzine i pumpa za hidrauliku podize sporije kad se traktor ugreje, s tim sto servo radi normalno, ne secka. Oni ga sa samo brzim brzinama voze od samog pocetka kod njih i nije se kvario tj pravio problem. Da li je to ulaganje hitno i obavezno, obzirom da ja nemam zemlju u kojoj bi uopste koristio spore brzine? I koliko je hitno ovo sa pumpom? Radio bih 2-4ha ravnicarske zemlje u Sumadiji i prevlacio 5-6 prikolic drva pred zimu.

Sent from my H3113 using Tapatalk
Snop za spore kod njih je cest kvar i nije neka cifra da se zameni.Imas u Mrcajevcima polovnih a imas i nov.To no sto se desava sa hidraulikom je verovatno nedovoljan radni pritisak pumpe ili pak lose ulje.Da nece upravljac a hoce da dize to je laksi problem.Najlakse je skinuti pumpu i proveriti radni pritisak.Za rad servo upravljaca potreban je mali pritisak i zbog toga radi normalno.
 
Gre je taj otpad u Mrcajevcima kolega? Treba da radim nesto na rusu oko Nove godine pa ce da mi zafali kojesta sigurno

Unapred hvala
 
Nazad
Vrh