Kombajnski motori

Možda je temperatura tamo gdje i treba biti, na 90°C ali to je ljudima "pregrijevanje"... Dok je kazaljka u zelenom području, motor se ne grije, nema tu mudrovanja...
 
Termostat imam mahle na 71C i greje se sa njim i bez njega. Drugar ima identican kombajn i plus ima veci heder i nema termostat i ne moze da mu predje 75 C
 
Ajoj Milovane ti se baš napati sa tim grejanjem,dao sam ti savet već jednom da ispitaš obrtaje ventilatora dolazi do zajedenosti remena i remenice i smanji se obrtaj...:ppozdrav:
 
Ja sam se namučio sa grejanjem motora na traktoru i beraču.Džigericu i po su mi pojeli.Skidao sam hladnjake sto puta,nosio po servisima,ovo,ono i na kraju ajde da probam da ugradim termostate.Nakon ugradnje kao da sam seo u tuđe mašine a me u svoje.Temperatura normalna a hladnjake više i ne izduvavam niti ih gledam.Od tada svaki motor kod mene ima termostat i zdravo đaci.
 
Jednom nam se umalo potkrala greška,nov dihtung nije imao jednu malu rupicu na vodenim kanalima,da nije došlo do toga kada si radio motor???:sta:
 
Ma koliko ja vidim,iz celog pisanja,nov hladnjak i gotovo,nema tu druge,voleo bi da prodjes jefinije al kanda mora nov,.
 
Nazad
Vrh