Kombajni i linije za šećernu repu

Dali znate moyda ko u Sajkasu ima vadilicu za repu KLEINE KR2 vucena dvoredna zute boje ima dva komada?
 
Miroslave kakva su iskustva sa tom vadilicom,kolki je dnevni ucinak,koliki je traktor potreban da je vuce,kolko stane u bunker,ima li delova i kolko otprilike kostaju?:ppozdrav:
 
Hvala Miroslave,ta je ipak malo poveca,nego jel moze traktor od 55-60 konja da vuce i radi sa jednorednom vadilicom,kakvo je tu stanje sa ucincima,i koji su modeli zastupljeni i njihove priblizne cene?
 
Neptun i Kleine.Prosle godine sam kupio ovaj Neptun za 800 evra.vucem za 4712 zetorom,ucinak 2 kj.
Neptun_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kleine_neptun_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
@Tucano

Jel ima neke razlike u ucinku i funkcionalnosti izmedju Kleine i Neptuna?koliko nafte potrosis za ta dva jutra dnevno?koja je radna brzina?koliko otprilike staje u bunker?ima li delova za obe?
Izvini ako je malo vise pitanja:cao:
 
Nema razlike sve isto.Potrosnja zavisi od uslova oko 40 litara.Zetor vuce u 2 brzini,ja mislim 5-7km,u bunker 2tonna stane.sto se tice delova u adi ima firma koji u uzorku napravili sve sto treba.(Termometal,Agroprofil......):ppozdrav:
 
Made in italia, ali ove godine nemenjamo nista sto je toliko specificno, da mora posebno da se nabavlja, sipke na suncu nam pravi hudjik, raonike je pravio prosle godine, sad smo ih samo odkovali, lanci i lezajevi su standardni. jedino moramo hladnjak jos okrpati. i pravljene su nove platilice, ali to je obicna guma. tako da sve se kod nas resava. Imali smo predprosle godine malo zezancije s jednom pumpom, i poluosovinom, ali vanjskim delom, od globa do planetara, to smo iz italije nabavili tokom zime, i proslu godinu je ugradjeno i radilo je dobro sve.
 
Idi u Tovarnik i uzmi pravu masinu za male novce. :osmeh:
Pa nisi mi jos dao broj, a i bojim se da ta masina ima godina kao ti i ja zajedno. Oticu pogledati. ali nema svrhe davati te pare, plus sredjivanje. kad cu nagodinu smanjiti repu, a takva masina se slabo prodaje. Da sam mogao ono sto sam bio naumio, to bi bio pogodak, ali ovako nema tu rabote. svakako ce neko morati malo doci u ispomoc oko vadjenja. nema sanse da ove godine vreme posluzi.
 
Nazad
Vrh