Kombajni i linije za šećernu repu

Malo osvezim temu.Evo moje masina.
 
Ovo baš i nije često kod nas, pa mi reci samo koliko je komplikovano naći neki rezervni deo za kombajn.
 
Moje misljenje je da je to pun Dzak mrtvih macaka. u prevodu za ozbiljniji posao tu treba uloziti jos toliko ako ne i vise. Nema sestoredne masine da alja i priblizno bez 50 000.
 
Pa dobro sigurno da treba uloziti, samo treba videti koliko, meni se jako svidja ta masina i mislim da je bolja za manja gazdinstva od holmera, jos kad bi imao onu spiralu nazad...
 
Pa dobro sigurno da treba uloziti, samo treba videti koliko, meni se jako svidja ta masina i mislim da je bolja za manja gazdinstva od holmera, jos kad bi imao onu spiralu nazad...
onu spiralu (ako mislimo na istu, sto ravna iza prolaska kombajna teren) svi skidaju, ili nekoriste, jer se pokazala kao potpuni promasaj.

Hteo bih da dodam da tehnologija vadjenja kod kleine-a, po meni je daleko iza rope, holmera, i grimme-a, mada i grimme malo zaostaje za prvom dvoicom.Cak i ovaj novi model kleine beetliner mi je smesan, ima nepotrebe reduktore, put repe umesto da je skracen oni ga produzuju, i time komplikuju sve. Ali daleko od toga da on nije jeftiniji, tj pristupacniji nasem dzepu.
 
Evo kako se to radi u nemackoj, naime bio sam ovaj vikend u Ropa fabici i ovo zabelezio, bice malo slika.
 
Imam mnogo slika i jos koji video, bice okaceno.

Nego hteo bi pre svega da pogledate ovu prikljucnu masinu, da cujem kako se zove i cemu sluzi.

 
Poslednja izmena:
Evo nastavak slika, sinoc sam imao goste, i nisam stigao okaciti, bice jos, samo dok neko napise neki post, jer nemogu ja pisati jedan za drugim.


 
Ajde napisi za cega se koristi ta masina Heko,da li ima razlike u ceni masina za repu tamo i kod nas .bas da vidimo koliko imaju zarade
 
Nemam pojma za sta sluzi Heko :haha: Meni lici kao nekakva vrsta grubera, ali mislim da na suvom zemljistu nema sta da trazi, jer ce samo da klizi, nece ici u zemlju. Cene neznam, niko nije rekao, naime pored 7-8000 ljudi tesko da se moglo to saznati. Cena je mislim oko 2 ak hiljada veca kod nas, ali nisam u to siguran. Mislim da je kupovina nove masine (verovatno i polovne) nemoguca gore kod njih, jer kad sam ja se raspitivao za polovnu, preusmeren sam na Profi-agrar.
 
Uf te rope su masinerije idu kao po asfaltu a vade repu . Samo vican kombajner i cepaj .

Miroslav K video sam cak baricelije za 18 000 evra sto je apsurdno mala cena neznam iz kog razloga a niti me nesto posebno zanima ,ali da je tolika cena realna nebi mi dzabe slali za inostranstvo nase kombajne na kompletne remonte. Pa ako kapiras sta hocu da ti kazem.
 
Nazad
Vrh