Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Шпатрање иде од сата не сејање ,сејање још увек иде од јутра
 
То стоји за услужно шпартање да иде копачка дневница јутро,него ово по сату се односило за пилота који држи шпартач
 
Nije, ima 2-3 coveka sto kose usluzno.Ali nema tu mnogo posla jer je stocni fond u selu na marginama.
 
U ovoj zemlji nista nije normalno,kose po 4500 din/kj a skupo im vrsidba i prevoz 6000 din/kj...Cena ista,ovaj vozi traktor od 1000 evra i kosacicu od 500 evra,kombajn 200000 e,tri traktora i 6 prikolica ko zna koliko para i jos 4 coveka ti treba...:bravo::sjasi:
 
Kod mene gde se kose livade ti vasi kombajni od 200000 evra ne mogu ni da pridju, a ne da vrse. Bocni nagibi su toliki da se drzim da ne ispadnem iz sedista. Razmislite malo o tome.
 
Dobro ali ne kose se livade kombajnima,jbg.Najbanalnije operacije u poljoprivredi najskuplje dok su najteže i najkomplikovanije dovedene na sam rub isplativosti a kod nekih i ispod toga. :sta: Ludilo i slepi miševi.
 
Zato sto se ne kose kombajnima ne treba ni da se spominju skupi kombajni i da se uporedjuju sa kosidbom. I uopste nije lako niti banalno kosti po brdsko planinskim predelima. Mnogi ne smeju da udju u livadu da kose, ja ako udjem znaci da rizikujem. Onda cu sigurno da mu kosim za 20-30 dinara ar, specijalno.
 
Nazad
Vrh