Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Ne smatra me se što on ima 2 sejalice.Možda hoće da mu seješ i time odradiš neku kompenzaciju ili šta već(vaša stvar).U onako velikom i jakom selu kupio si onoliki plug samo zarad usluga :sta: (a zagovornik si no till sistema obrade zemljišta).Da uzmeš kombajn sigurno ne bi izlazio iz njega po ovim cenama i sigurno bi maknuo bar 5000ha za sezonu.
Dada,da mu odradim dug :haha: :haha: :haha:
Ja 10god nisam silazio sa kombajna,a sada kad se nakotili,pa svaka kuća ima,meni netreba,cene goriva-delova idu gore,cena žetve dole
2003 sam kombajnirao po 5000/kj + 500 za sečku sa gorivom po ceni 20din/l na crno,dok je na pumpi bilo 36.6din ,a sad sa gorivom od 150din/l da radim za 3500 - 4000 i da gledam ko će platiti ko neće
Batice, nezakopčavam šlic otpozadi
 
Znaci forsiras samo masine koje niko u selu nema ? :osmeh:
A i da radim toliko zemlje kupio bih bilo kakav za svoje potrebe da uradim svoje kad hocu i kako hocu.
 
Jeftinije mi je da platim žetvu po ceni 3500-4000din/kj
Lane da sam ja radio soju,repa bi se po blatu vadila,pa nosi na asfalt... koliko bi to koštalo,prosek 3km izvući 3500tona repe,nefali mi tenzije i pritiska u životu
 
Koji si ti meni kralj,ni sam ne znas koliko platis zetvu 3500 ili 4000,ali ti vrse bas kad ti zamislis i tad i soja bude zrela,a i prinos uvek rekordan,da ne kazem koliko zamislis toliko ti navrse. ::000::
 
Jeftinije mi je da platim žetvu po ceni 3500-4000din/kj
Lane da sam ja radio soju,repa bi se po blatu vadila,pa nosi na asfalt... koliko bi to koštalo,prosek 3km izvući 3500tona repe,nefali mi tenzije i pritiska u životu

Piše lepo 3500 do 4000 po kat.jutru

Koji si ti meni kralj,ni sam ne znas koliko platis zetvu 3500 ili 4000,ali ti vrse bas kad ti zamislis i tad i soja bude zrela,a i prinos uvek rekordan,da ne kazem koliko zamislis toliko ti navrse. ::000::

Ako neće da radi kad ja hoću,ni netreba da mi radi ::000::
 
Ovo za kombajn je Mindjusar potpuno u pravu,sa ovakvim cenama zetve i cenom goriva rentabilnije je platiti vrsidbu.Kod nas u selu ima preko 70 kombajna i bukvalno moze da se vrse kad se kom cefne.
 
Sto se tice kombajniranja. Ja ne radim ispod 100e kukuruz po ha. A kombajn imam zato sto u selo nema niko u zrnu da skida. Da ima nekog da skida u zrnu, ne bih ga ni kupio.
 
Kod nas naplata usluge bilo koje operacije u poljoprivredi ne postoji,ko izvuce i gorivo treba da je beskrajno srecan covek.
 
Kod mene je selo kontra,da ne idem u OFF ostacu vezan za temu ali stvarno je tako kao sto sam napisao,ja skoro nisam cuo da je neko isao nekom da uzore za pare ili da mu spremi njivu i slicno,sejanje naprimer ma to nema sanse da neko plati,sve se svodi na to kao dobri smo prijatelji(odjednom kad treba)znamo se jer selo nije veliko i automacki tu nema placanja,ja cu kao da ti se revansiram tako sto cu da dodjem kad budes nesto radio,a u vecini slucajeva tesko sta ima da se radi:osmeh:
Burazer ima kombajn,on od kad ga kupio nije corav dinar uzeo za vrsaj,sa gorivom u minusu.
Inace kod nas je praksa da kad se radi vrsaj obavezno se radi dzabe,kao na dugovanje,praksa u svim selima okolo je 20 litara + pare za vrsaj,e jedino kod nas nema goriva,to sam mora kombajner da finansira pa posle ako nekad naplati....

Jednostavno ljudi se iskvarili,videli da vecina cuti i sistem"Samo jasi svi su nasi"
 
Ja imam par prijatelja koji nemaju masine a imaju nesto zemlje. Tata im da traktor da uzoru i spreme a mi im posejemo ili ako nismo u mogucnosti oni plate sejacenje. Ipak, ljudi se uvek oduze i rade kod mene sa traktorima ili dodju na ispomoc ako zatreba. Kad je vrsaj kukuruza, uvek bude nekog prebijanja. Ti meni prevezes, ja tebi posejem:osmeh:. Svako nadknadi gorivo. Kombajniranje uvek placam 100e/ha jer nemam kombajn i to covek dolazi iz Prnjavora (30+km u jednom pravcu) jer niko nema da vrse kukuruz.
 
Ima i ko radi po 10e/kj. Komsija koji najvise radi usluga je naplacivao kukuruz 1500din/kj 4*70 i soja 1700din/kj 6*50.Znam da je i u Celarevu 2000din,dok su npr Ilinci 2 sela od mog popunjeni sa 10e/kj. Nesto mi racunica kaze da mi je bolje uraditi npr 10kj za 15 000din,nego 12.5 po 10e.
I u Gložanu je bilo 2000 din/kj par godina unazad, nadam se i ove godine istoj ceni :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh