Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Koliko plati Inmer a koliko dobijate subvencije? Pitam jer Inmer radi mleko za Lidl kod nas i na akciji bude 2.8mm ispod 60eurocenti
 
Evo govoricu u dinarima, mlijeko mi placaju 36,6 dinara, koliko ga placa otkupljivacu Inmer, nemam pojma. Subvencija nema nikakve veze sa Inmerom, i ona iznosi okruglo 15 dinara. Ostalo sve stoji kao sto sam napisao.
 
Poslednja izmena:
Da dodam za subvenciju, 15 din je samo ako je mlijeko extra klase, a ljudi iz ministarstva dva puta , ne najavljeno, dolaze u otkupnu stanicu i uzimaju uzorke od svakog proizvodjaca, pa ako si pro'so, pro'so si ako nisi taj mjesec nemas premiju. Inace treba da ti je prosjek od ta dva uzorka plus prosjek od zadnja tri mjeseca u rezultatu 1. do 400 000 somatskih 2. do 100 000 bakterija 3. m. masnoca 3-5,5 % tako nesto......
 
Auuu kod vas je mljekarstvo zastupljeno bas! Kod mene na cijeloj opstini ima mozda 30-40 proizvođača mlijeka. Onih ispod 10 krava vise i nema ili su odustali ili porasli. Cuo sam da kod vas samo u Amajlijama ima 1200 krava.
U mojoj mljekari(Mlijekoprodukt Kozarska Dubica) cijena zavisi i od kolicine koja se isporuci. Ja imam 58 feninga plus pdv a kolicina je 480 litara dnevno.
 
Neee Jovo, moja greska, 15,a ne 25, u drugom postu sam napisao kako treba.
Evo ispravio, izvinjavam se, a bila je do prije par mjeseci 18 din, odnosno 30 pf.
Gromil, utrefio si mi lokaciju.
 
Poslednja izmena:
Rodjak samo sto ne vristi na glas, bikove nema kome da da, nece ih niko..
Dosli smo do dna!!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Deks to nije istina, pa gledao sam televizor, u poljoprivredu se najviše daje, i to je grana privrede koja malte ne nije trpela nikakve posledice usled ove gungule...
 
Kolege, jel to počelo "okresivanje" otkupne cene mleka? Koliko sam načuo, jedna velika mlekara spustila cenu za 2 dinara. Neće biti dobro...
 
Za ove koji imaju preko 100lit dnevno i kadu u dvoristu oko 34din+7din premije kad stigne.
Za manje koji nose na otkupna mesta zavisno od litraze od 24.5 din do 31din ,premiju stices sa 3000lit kvartalno.
 
Moguce profo prijatelju moj moguce ,dvojica prijatelja i ja smo sad u nezgodnoj situaciji.
Ni jedan nema dovoljno za kadu u dvoristu , a previse za sir i prodaju u flasama privatnim licima (65-90lit dnevno).
 
Nazad
Vrh