Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
13.784
Koliko plati Inmer a koliko dobijate subvencije? Pitam jer Inmer radi mleko za Lidl kod nas i na akciji bude 2.8mm ispod 60eurocenti

sova

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
2.684
Evo govoricu u dinarima, mlijeko mi placaju 36,6 dinara, koliko ga placa otkupljivacu Inmer, nemam pojma. Subvencija nema nikakve veze sa Inmerom, i ona iznosi okruglo 15 dinara. Ostalo sve stoji kao sto sam napisao.

Poslednja izmena:

sova

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
2.684
Da dodam za subvenciju, 15 din je samo ako je mlijeko extra klase, a ljudi iz ministarstva dva puta , ne najavljeno, dolaze u otkupnu stanicu i uzimaju uzorke od svakog proizvodjaca, pa ako si pro'so, pro'so si ako nisi taj mjesec nemas premiju. Inace treba da ti je prosjek od ta dva uzorka plus prosjek od zadnja tri mjeseca u rezultatu 1. do 400 000 somatskih 2. do 100 000 bakterija 3. m. masnoca 3-5,5 % tako nesto......

gromil

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2014
Poruka
389
Auuu kod vas je mljekarstvo zastupljeno bas! Kod mene na cijeloj opstini ima mozda 30-40 proizvođača mlijeka. Onih ispod 10 krava vise i nema ili su odustali ili porasli. Cuo sam da kod vas samo u Amajlijama ima 1200 krava.
U mojoj mljekari(Mlijekoprodukt Kozarska Dubica) cijena zavisi i od kolicine koja se isporuci. Ja imam 58 feninga plus pdv a kolicina je 480 litara dnevno.

sova

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
2.684
Neee Jovo, moja greska, 15,a ne 25, u drugom postu sam napisao kako treba.
Evo ispravio, izvinjavam se, a bila je do prije par mjeseci 18 din, odnosno 30 pf.
Gromil, utrefio si mi lokaciju.

Poslednja izmena:
Vrh