Kokoške za dvorište

Danas sam pregledao par kokošaka i video sam da imaju po koju vašku,kod nekih čini mi se da ih nije ni bilo.Imam oko 100 dvorišnih koka pa ko da ih sve namaže sa mašću.Videću sutra po apotekama pa javljam šta sam uradio.
 
Napreduju polako..4.9. ce imati 2 meseca..
P1080767.jpg
P1080768.jpg
P1080776.jpg
 
zelim sad da uzmem domace koskoske sad bi uzeo pilice od 1 dan dali mi je jos vrucina da ih uzmem
 
ok hvala a posto uzimam domace kokoske dali ida ih hranim sa koncentratom ili mlevenim kukuruzom?
 
Pa ne znam, procenat pola pola izgleda, ako su sve ove sa krestama petlovi, mada mi ne deluje tako, zato sto neke sa krestama imaju manje kreste, ono ispod kljuna sto visi manje, a i tamne noge.. tako da jos nisam siguran, da li su ove sa krestama sve petlovi, a da su ove bez kresti zenske. A svileni su dobili drustvo iste rase, eno ih u temi Chat o zivinarstvu.
 
I ja sam kupio amrok-e pre mesec i po' dana ali mi lik uvalio sve petlice.Te tamnije su ti sigurno kokice a svetliji sa vecom krestom petlovi.Kod mene su svi svetliji sa vecom krestom :zli::udri:
 
Zao mi je ,ali evo posle sedam godina staza u odgoju zivine svedok sam mnogih prevara medju odgajivacima zivine,to jest vecinom trgovaca kojima je prvenstveno cilj da uzmu novac a za ispravnost robe koriste se svakakvim lazima. To je tacno da su svi muski zbog svetlije boje perja,jer i kod plimut roka i kod amroka koke su tamnijeg tona. Skoro sam preuzeo zivinu iz novosadske zivinarske zadruge i video da im je dobar amrok,u januaru ce imati prve prodajne pilice.
 
Znaci imam 7 kokice i 8 petla.. auuuuuu.. Pa nista, zamenicu petlove za obicne kokice domace i to je sto je. . .::lose::
 
Poslat PP, a i da napisem ovde, nikad nisam prodavao pa i ne znam, najbolje bi bilo da neko ko je blizu, ponudi neke kokice druge rase za zamenu!
 
Nazad
Vrh