Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

• Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja

ToMiCcc

Član
Učlanjen(a)
23 Jun 2017
Poruka
43
Sta bi ti tu da poboljsas? Fali metabolicke energije .. Znaci dodati ulja , sojinog griza ili suncokreta.. I zasto koristis jecam? Jecam ima celuloze a ti vec u recepturi imas suncokretovu sacmu koja ima dosta celuloze.. Stvar je vrlo prosta za osnovne zitarice koristis kukuruz i psenicu i to je to.. Ovo ostalo nadopunjujes sa ostalim komponentama koje imas.

ivanhecimovic

Novajlija
Učlanjen(a)
7 Maj 2019
Poruka
27
Pozdrav,imam 30-ak domacih kokoši slobodno puštene pod dvorištu i sad mi je bila velika navala na jaja i uzeo sam još 14 mladih prelux nesilica starih 19-20 tjedana,jedna mi danas nešto dudi i kunja i stalno sjedi u čošku i ja je uzmem da vidim imali proljev ili nešto ali nema(znači to isključuje kokcidiozu) ali zato joj se guša napuhnula ko balon i puna je vode,ako se malko stisne ona kao da krene povraćat tu vodu, e sad može li joj se kako pomoći pretpostavljam da je pojela nešto što ne može probaviti ... Ovo još nisam vidio od kad se bavim s peradi a imamo ih od kad znam za sebe (kokoši,guske,patke,pure,perlinke....) E i da kupljene su procijepljene pa bi to trebalo isključiti Marekovu bolest i Gambora🤔

ivanhecimovic

Novajlija
Učlanjen(a)
7 Maj 2019
Poruka
27
Evo danas i kvocka ima isto žvatu puni vode i kad se podigne povraća,jel zna neko šta je to da spriječavam da ne dobije cijelo jato

vuxsd

Član
Učlanjen(a)
26 Nov 2014
Poruka
3.158
Izvini nisam imao takav slučaj. Možda bi najbolje bilo da konsultuješ veterinara ili da odeš do veterinarske apoteke pa da pitaš. Nadam se da će biti sve u redu... drugarski pozdrav

Vrh