Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
@BranaZmaj


Grešiš. Najveći problem kod posla sa kokama je upravo prodaja. Jedino ako imaš svoje prodavnice.
 
branko je napisao(la):
@BranaZmaj


Grešiš. Najveći problem kod posla sa kokama je upravo prodaja. Jedino ako imaš svoje prodavnice.

Ne nego sam u dobrim prijateljskim i finansijskim odnosima sa vecinom vlasnika STR na jugu Srbije jer radim u jednoj firmi koja drugom robom snabdeva radnje. Hocu da "zloupotrebim" svoja poznanstva i formiram svoj privatni posao... :cool:
 
Branko свака част за последњи пост. Ево мало да поделим са вама моје скромно знање о живинарству. Елем потрбно је испунити доста услова како за одгој кока носиља тако и за одгој бројлера, с" тим да је одгој бројлера знатно лакши :)) Најчешћи узрок је неквалитетна храна, што на нашим подручијима представља проблем који није лако решити. Међутим постоје опције и поступци којима је могуће решити нпр. проблем канибализма, као што је правовремена и квалитетно одрађена каутеризација ( сеча) кљунова. Ако некога занима нешто више, информације може добити ако се јави приватном поруком.
 
kupio sam jednogodisnje koke nosilje ( iznosene ),ali sad razmisljam da uzmem 18 nedeljne jer mislim da ce se vise isplatiti, pa me zanima gde se mogu kupiti i po kojoj ceni ?
 
U mom kraju odnosno u okolini Valjeva mozess kupiti kvalitetne 18-to nedljne koke nosilje isa brown
 
dakilimar je napisao(la):
kupio sam jednogodisnje koke nosilje ( iznosene ),ali sad razmisljam da uzmem 18 nedeljne jer mislim da ce se vise isplatiti, pa me zanima gde se mogu kupiti i po kojoj ceni ?
probaj u Curugu u Koka-komerc ili Agroprodukt Sinkovic iz Beceja(berem u mom kraju oni to rade)
 
dali ovaj pad temperature moze da utice na nosivost koka,temperatura u objektu mi je oko 10 do 15 stepeni,pre pada temperature nosivost od 200 koka je bila oko 195 jaja,a danas pri padu temperature nosivost je oko 182,185 jaja.dali je sve u redu.koke imaju 33 nedelja.inace hranu im daje 120 grama po koki
 
Ja za nosilje koristim americku rasu Leghorn, koja za razliku od crvenih nosilja nije hibrid, vec rasa. Ko ne zna kako one izgledaju...







Kao sto vidite karakteristika ovih koka je da nose jaja bele boje, dosta su krupna i retko kada budu 55g obicno su 60-65g, a nailazio sam na 70g. Sve ovo pisem jer sam ih hranio kukuruzom i super-koncetratom i nisam bio zadovoljan od 24 koka nalazio sam 17-19 jaja. E tu sam prelomio i poceo da pravim sam koncetrat po nekoj nadjenoj recepturi koju cu podeliti sa vama:

* Kukuruz 58,3% (koji meljem, 66% kukuruza, 33% zita)
* Sojina sacma 18% (44% proteina )
* Suncokret. sacma 13% (33% proteina)
* Stocna kreda 8%
* DKF - FE 16 1,5% (hemijski sastav u KG: Fosfor 16%; kalcijum 14%; Gvozdje 1000mg)
* Panto L 1,2 1,2% (visko sadrzaj vitamina, minerala, aminokiselina, probiotika i karofila: tako pise)

Kada sam izracunao cenu i uporedio je sa gotovom smesom dobio sam znacajnu razliku a nosivost se krece 20-23 jaja od 24 koke, sto je izuzetno. Pozz!! I da kada je hladnije vreme dajem im 130g dnevno inace 120-125g.
 
ja neznam nista o kokama,hocu da vas pitam nesto!! ako koka od 18.nedelje pocinje nositi jaja,onda koliko ce imati nedelja kad prestalje da nosi:haha:molim pomoc zbog kucnog drzanja
 
E to je vrlo dobro pitanje, ali odgovor zavisi od toga da li ćeš koke držati u kavezima, ili podno.
 
samo u kavezu

Post je spojen: [time]1262639573[/time]
_________________________________________________
mislim dokle nosi jaja,dokle nam donese ::novac::
 
Ivan037 je napisao(la):
dali ovaj pad temperature moze da utice na nosivost koka,temperatura u objektu mi je oko 10 do 15 stepeni,pre pada temperature nosivost od 200 koka je bila oko 195 jaja,a danas pri padu temperature nosivost je oko 182,185 jaja.dali je sve u redu.koke imaju 33 nedelja.inace hranu im daje 120 grama po koki
da li ce neko da mi odgovori na ovo pitanje,ili da trazim odgovor dalje.a sto se tice alfe covek koji mi je prodao koke drzi ih godinu i po dana i dalje nose,samo posle godinu dana daju im se neki preparati kako bi poceli dalje da nose,i to sam i sam video njegove koke nose 2 godine,ali sa malo manjim prinosom,ali i dalje isplativim
 
Ivan037 je napisao(la):
Ivan037 je napisao(la):
dali ovaj pad temperature moze da utice na nosivost koka,temperatura u objektu mi je oko 10 do 15 stepeni,pre pada temperature nosivost od 200 koka je bila oko 195 jaja,a danas pri padu temperature nosivost je oko 182,185 jaja.dali je sve u redu.koke imaju 33 nedelja.inace hranu im daje 120 grama po koki
da li ce neko da mi odgovori na ovo pitanje,ili da trazim odgovor dalje.a sto se tice alfe covek koji mi je prodao koke drzi ih godinu i po dana i dalje nose,samo posle godinu dana daju im se neki preparati kako bi poceli dalje da nose,i to sam i sam video njegove koke nose 2 godine,ali sa malo manjim prinosom,ali i dalje isplativim
Prelistaj ovu temu od pocetka i mozes naci odgovor. Naime,, na moje pitanje kolika je optimalna temperatura...? javila su se oprecna misljenja, pa odredjeni strucnjaci sada drze pognutu glavu da nebi sebe demantovali, jer tvrde da staju samo treba provetravati ali ne i grejati... a ja opet pitam sta raditi kad je temperatura niska, pogotovu sto zima ove godine nije ni pokazala svoje zube kakva zna da bude u nasim krajevima, a kod tebe vec pala temperatura...
Post je spojen: [time]1262670407[/time]
_________________________________________________
Evo nasao sam
kod mene je to na sedmoj strani a ovo je deseta...
http://poljoinfo.com/zivinarstvo/koke-nosilje-koliko-ih-treba-minimalno-drzati/msg70856/#msg70856
 
ako minus 24 stepena od 21 decembra nije niska temperatura onda neznam sta je nisko
 
Odgovor za obojicu.

Ako hoćete da držite kokoške nosilje onda najpre obezbedite adekvatne objekte.
Nema ni jedne jedine farme kokošaka koja se greje.
Veći problem je odvođenje vodene pare, tj. smanjivanje vlažnosti u objektu, tj ventilacija.

Eto napr. moj drugar je ove godine izolovao objekat sa 3000 kokošaka pa kaže da mu temperatura u objektu nije padala ispod 15 stepeni Celzijusa dok je napolju bila -15 do -20. Dok nije izolovao objekat na tako niskim temperaturama je imao unutrašnju temperaturu minimalno 5 do 7 stepeni Celzijusa.
 
a ko kaze da nemam dobru ventilaciju,zidovi i plafon su mi izolovani stiroporom debljine 5 cm,i kada je napolje bilo -24 stepeni u objektu je bilo 10 stepeni,a ja sam pitao dali tih 10 stepeni u plusu nije stetno za kokoske,mislim da ne treba nekog unapred osudjivati da kao nema adekvatan objekat za cuvanje
 
Nazad
Vrh