Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Pozdrav forumaši!
Prošle sedmice sam kupio 3 koke nosilje, ako je vjerovati farmi od koje sam kupio starosti su do 18 mjeseci. Same po sebi su u poprilično lošem stanju gdje im je baš izraženo opalo perije. Koke same po sebi su prilično mirne i trenutno ih držim zatvorene u ogradi od par kvadrata gdje imaju trave pijeska i slično. Kod mene su znači par dana i do sada ni jedno jaje nisu snijele. Pošto nisam u živinu nikako upućen dobrodošao bi mi neki savijet? Hvala puno
Verovatno trebaju da naprave narast pa ce krenuti da nose .
Jel nije tajna koliko ste platili koke ?
 
Promena okruzenja, stres.
Ubaciti u pocetku u hrani malo koncentrata pa ga nda postepeno smanjivati.
Tako smo mi radili, ranije kada smo uzimali sa farme, samo sto smo mi to radili na prolece ili u leto i one su snosile u pocetku gde stignu. Posle se oprave, dobijaju perje prilikom sledeceg mitarenja, nke su zivele jos par godina.
 
Ko hrani za svoje potrebe zasto kupuje nosilje ? Par vise domacih koka i znate da je jaje mnogo kvalitetnije . Jest da se dobije upola manje jaja ( nekada i vise ) na mesecnom nivou ali zbog kvaliteta to vredi .
Ove godine sam uzeo 100 jednodnevnik domacih . Uskoro ulaze u 5 mesec i uskoro ocekujem prvo jaje . Kada dodje do toga postavicu sva moja ulaganja koja nisu bas mala 🙄
IMG-20230831-174819.jpg
 
Promena okruzenja, stres.
Ubaciti u pocetku u hrani malo koncentrata pa ga nda postepeno smanjivati.
Tako smo mi radili, ranije kada smo uzimali sa farme, samo sto smo mi to radili na prolece ili u leto i one su snosile u pocetku gde stignu. Posle se oprave, dobijaju perje prilikom sledeceg mitarenja, nke su zivele jos par godina.
Da li moraju imati neka gdnijezda? Za sad sam im ubacio malo sijena i tu leže. To je odgovaralo ovim domacim i na takvim mjestima nose.
 
Ko hrani za svoje potrebe zasto kupuje nosilje ? Par vise domacih koka i znate da je jaje mnogo kvalitetnije . Jest da se dobije upola manje jaja ( nekada i vise ) na mesecnom nivou ali zbog kvaliteta to vredi .
Ove godine sam uzeo 100 jednodnevnik domacih . Uskoro ulaze u 5 mesec i uskoro ocekujem prvo jaje . Kada dodje do toga postavicu sva moja ulaganja koja nisu bas mala 🙄
IMG-20230831-174819.jpg
Da malo oživimo temu..ja trenutno imam 80 koki ..tu su i pjetlovi...trenutno nose oko 40 jaja dnevno...sad smo odnjeli u inkubator još dvjesto jaja...u toku je ograđivanje 0.2 ha za njih
 
Pozdrav forumaši,
Imam par koki nosilja koje držim u nekom starom kokošinjcu. Sinoć se nešto uvuklo u jedan boks gdje su mi bile 3 mlade koke i 2 mi udavilo a treću načelo. Jedna ima samo jednu ranu na vratu i nikakvih drugih mjesta ugriza. Druga je načeta po vratu i po krilu. Treća koka koja je nekako preživjela napad je isto ispod krila načeta. Perija je naravno na sve strane i ove uginule su složene na jedno mjesto. Predpostavljam da bi i ova treća stradala da nije ker pokušao provaliti unutra. Zna li iko sa kakvom životinjom imam posla i kako se najbolje odbraniti? Svaki savjet je dobrodošao. Hvala
 
Pozdrav forumaši,
Imam par koki nosilja koje držim u nekom starom kokošinjcu. Sinoć se nešto uvuklo u jedan boks gdje su mi bile 3 mlade koke i 2 mi udavilo a treću načelo. Jedna ima samo jednu ranu na vratu i nikakvih drugih mjesta ugriza. Druga je načeta po vratu i po krilu. Treća koka koja je nekako preživjela napad je isto ispod krila načeta. Perija je naravno na sve strane i ove uginule su složene na jedno mjesto. Predpostavljam da bi i ova treća stradala da nije ker pokušao provaliti unutra. Zna li iko sa kakvom životinjom imam posla i kako se najbolje odbraniti? Svaki savjet je dobrodošao. Hvala
:( Po ovome što čitam može biti ili Tvor (Pojede ili samo načne deo žrtve i ostavlja na gomilu) ili Lasica (Popije krv žrtvi ali ostavi da bude živa tačnije paralizovana je, napada najčešće vrat).

Postavite Kameru i znaćete tačno šta je u pitanju




Jedini lek je da bude u blizini kokošinjca pas ili da uključite svetlo u kokošinjcu.

 
Nazad
Vrh