Koju rasu pasa imate ili volite

Imamo nekog manijaka da truje i tice kerove. Ima i rasnijih komsija je imao staforde, jedan azijata oni beli sa kratkom dlakom kao tele velicine a sitnih ne zna im se broja.
Jel zna neko kako se dresira ker da ne jede hranu osim de mu gazda da ?
 
Ja znam onu foru sa vrelim jajetom i mascu.
Ti ga hranis uvek na istom mestu,a neko drugi nek mu daje to vrelo na drugo mesto.
Ovo nisam ja probao nikad,to mi je komsija pricao pre 20ak godina,njemu su trovali ptičare,pa ih je on tako dresirao. Da li je delotvorno i izvodljivo ne znam,nisam ni video ni probao taj metod.
 
Ne daš mu da jede sa zemlje,čak ni ti nemoj da mu bacaš.Nego da ima isključivo mesto gde jede.A i nagrade kad mu daješ obavezno da uzima iz ruke,bukvalno da oliže ruku.

Neko ko nije često sa psom,nek baci neku hranu preko ograde dok si ti tu.A ti mu ne daj da uzme i tako više puta.
 
Ne dao bog da uhvatis ko je trovao,ako je trovanje u pitanju,ja licno bi sigurno zavrsio u zatvoru zbog onoga sto bi mu uradio....
@Dejaaa Moj psi se stalno igraju sa mackama pa otkad znam za sebe nikad problema sa psima,sad ja nzm jel to od macaka dobiju ili sta je vec u pitanju ?.
 
Ima rase koje su osetljivena sve,dzukele po ulici mogu da piju i masnu sodu pa njima nista.Ako je imao proliv i bukvalno za 10-12 h smrsao to je sigurno kuga.Imao sam tu situciju sa lovackim kerom ali sam primetio odmah i reagovao(5dana samo infuzije) i ozdravio
 
Ne dao bog da uhvatis ko je trovao,ako je trovanje u pitanju,ja licno bi sigurno zavrsio u zatvoru zbog onoga sto bi mu uradio....
@Dejaaa Moj psi se stalno igraju sa mackama pa otkad znam za sebe nikad problema sa psima,sad ja nzm jel to od macaka dobiju ili sta je vec u pitanju ?.
To je narodni izraz za parvo virus.Leka nema.
 
Ja znam onu foru sa vrelim jajetom i mascu.
Ti ga hranis uvek na istom mestu,a neko drugi nek mu daje to vrelo na drugo mesto.
Ovo nisam ja probao nikad,to mi je komsija pricao pre 20ak godina,njemu su trovali ptičare,pa ih je on tako dresirao. Da li je delotvorno i izvodljivo ne znam,nisam ni video ni probao taj metod.
Има и она фора са љутом паприком. Да се заљути храна на другом месту а обична храна на сталном месту за храњење.
 
Ne znam, sve je pocelo pre 5 dana kad je prva kisa pala i malog ujutru nine bilo, vratio se kuci sav istraumiran, kaljav...od onda nine sav svoj. Jos mi sinoc cale kaze vraca se na staro, jede, ide do baste sa njima i danas nas sve iznenadio.
Ovih dana nabavljam novog nema odustajanja.
 
Jazavičar na delu..

Pored jazavicara imam i oštrodlakog nemca koji važi za temperamentonog kera. Dok je bio štene (a i sada) ni jednu najmanju štetu u domacinstvu nije namsetio. Sitnu pernatu živinu mu ne računam, to mu se oprasta jer su mahom one ulazile u njegovu teritoriju 😄
 
Ne znam, sve je pocelo pre 5 dana kad je prva kisa pala i malog ujutru nine bilo, vratio se kuci sav istraumiran, kaljav...od onda nine sav svoj. Jos mi sinoc cale kaze vraca se na staro, jede, ide do baste sa njima i danas nas sve iznenadio.
Ovih dana nabavljam novog nema odustajanja.
Krvava stolica je simptom parvo virusa,i obično za dan dva ker završi.Nije prijatno ali dešava se.

Ono što je do tebe,što kasnije uzmi iz legla i do 5-6 meseca karantin.Ako je vučijak obavezno vitamine jer ga je selekcija uništila,pa je bitno da u prvih par meseci uzima vitamine zbog kukova.Nije neka velika stavka 1200 din su,a pije ih u proseku 70-ak dana zavisi od kilaže.Isto tako moraš kod njih da redovno kontrolišeš analne žlezde jer imaju problema sa njima i teško se leče upale.
 
Sve bi to bilo u redu da u komsiluku od pretos do sad nema preko 10 otrovanih kerova od avlijanera, azijskog ovcara, moj vucijak pretucen, komsijina neka fifika pobegla kad su sreli u ataru kera bezi od njega pa je doveo zenu i decu i od njih je bezao. Nekog bolesnika imamo.
 
Rano pada mrak zimi ;) bio je i kod nas jedan koji je vazdušnom gadjao mačke i kerove.Toliko je bolestan bio da je pred decom štene labradora gadjao i pogodio u oko.

Al prvi mrak koji ga je zatekao i da vidiš kako počne da voli životinje i sam plaća lečenje.

Kod nas u naselju je jedan zbog kera izgubio glavu doduše davno bilo,al čovek imao dobermana,koji je tako šunjao ulicom i nikoga nije dirao,čak se i mi kao klinci igrali sa njim.Dok jednom nije palo na pamet da ga probode vilama,pa ga još i okači vlasniku na kapiju.Čovek je najmirnije moguće uzeo pištolj,ušao mu u kuću i samo mu rekao kao dete da si mi ubio i završio šta je imao.
 
Krvava stolica moze biti i simptom glista. Moj nemacki ovcar kao stene je jedva ostao ziv. Stolica retka i crvena kao sok od visanja i nepodnosljivo je smrdela. Davao sam mu tabletu protiv parazita,ali verovatno je pljunuo ili jednostavno nije delovala,ali veterinar mi je rekao da su mu gliste bukvalno pojele creva i da verovatno nece preziveti. Ipak posle 10-ak dana infuzija preziveo.
 
Krvava stolica je simptom parvo virusa,i obično za dan dva ker završi.Nije prijatno ali dešava se.

Ono što je do tebe,što kasnije uzmi iz legla i do 5-6 meseca karantin.Ako je vučijak obavezno vitamine jer ga je selekcija uništila,pa je bitno da u prvih par meseci uzima vitamine zbog kukova.Nije neka velika stavka 1200 din su,a pije ih u proseku 70-ak dana zavisi od kilaže.Isto tako moraš kod njih da redovno kontrolišeš analne žlezde jer imaju problema sa njima i teško se leče upale.

Čuo sam više puta o tome ali nikad nisam čuo konkretno o čemu se radi. Ako nekad budem uzimao rasnog psa želja mi je da to bude nemački ovčar pa me baš zanima o čemu je reč i može li se tu nešto izbeći izborom šteneta ili su svi takvi? Do sad sam uvek imao avlijanere, male lajavce, nikad nekog većeg psa.
 
Nazad
Vrh