Koji je ovo traktor

o08cqs.jpg

U oglasima piše da je IMT?
 
Mislim da piše cena oko 1800 evra ako sam dobro upamtio.Pa eto ko voli nek izvoli.Nije loša stvar za neženje jer kad ovim prođu verovatno će se neka okrenuti za njim.
 
Ja sam se i cudio da si ti takav propust napravio, citajuci tvoje postove:ppozdrav:
 
da to su madjari pravili jako su dobri traktori i jako su jaki,jaci su od bilo kakvih traktora sa istim Konjski snagom
 
Pre 12-13 godina je bila jedna dutra kod mene u selu. Ne secam se koje je bila snage, ali je gabaritno bila veca od ovih sa slike. Kupljena je za rad u sumi, ali izgleda da gazda nije bio bas zadovoljan sa njom, posto je vise stajala u dvoristu nego radila. Sa jednim drugom sam se te jeseni, skoro svaki dan verao preko tarabe da je vidimo, bila nam je bas zanimljiva(cudna). Secam se da je imala ista sva cetiri tocka i da je bila zelene boje. Sto se tice Zombijeve greske da se proizvodila u Rumuniji i ja sam mislio da se proizvodila tamo. Tako mi je tad bilo receno. Eto sad sam razotkrio jednu zabludu iz detinjstva. Do tog trenutka, kad sam nju ugledao mislio sam da je mtz-82 najruzniji traktor, tad sam shvatio da je on i lep kakvih ima.
 
Ona mala crvena je prava samo što bih ja napisao Ferari . Toliko me podseća . A ova sa plugom jE za sada sa dve brazde a ako prvu podubI i ispravi plug e onda bi se mogao zvati sa tri brazder.:haha:
 
Dutra traktori su Madjarske proizvodnje fabrika se zvala Crvena Zvezda:ppozdrav:

da, tako je. u Madjarskoj su pravili dutre tamo do oko 1975 blizu Budimpesta u Csepel, u fabrici "Crvena Zvezda".
pravili su 3 tipa (jos vise samo 3 osnova, pa su malo modifikovali, i modernizovali sa godinu za godinu) :
1) otpr. 30 konja sa 2 cil.
2) otpr. 50-60 konja sa 4 cil.
3) otpr. 90-100-110 konja (zavisi od godine proizvodja) sa 6 cil.

http://www.mezogeparchivum.hu/tema_magyartraktor.html

super jaki su traktori. imaju vucnu silu ko tenk. svi modeli su spori (max. brzina otpr. 18 km/h). i menjaci su im slaba tacka - narocito na modelima sa jacim motorom od 50-60 i 90-xxx konja. u Madjarskoj josh ih ima. u segedinu sam video u prolece jedan od 90 konja kiji je radio u gradu neke kommunale poslove (vadio sa busilicom koren platana...). moj jedan poznanik ima takav od 6 cil. od 90 konja. kupio ga da ore sa njim, ali je imao probleme sa menjacom, pa je platio (za drugi menjac ili za popravak, to vec neznam) 200 000 forinti (otpr. 70 000 dinara)... pa ga sad hoce da prodaje.
 
Nazad
Vrh