Koji je ovo traktor

Auuu,kakva je ovo skalamerija??? :sta: Da nije Catepilar ? :haha:
ili Allis Chalmers? americki.... :ppozdrav:
 
Ni ja nisam siguran koliki je motor, mislim da ima 6 klipova. Znam sigurno da se radi o dvotaktnom dizelu sa prisilnim punjenjem kompresorom (root-kompresor). Postavicu sliku i sa druge strane.

@PG Krnac

Nije ni jedna od navedenih marki.
 
Nije nijedna od tih marki, evo još jedna slika

ofu7hc.jpg
[/IMG]
 
Mala pomoć, marka ne potiče iz Amerike.

Ne, nije Dutra, Dutra je imala sasvim drugačiju koncepciju. Ova marka je starija od Dutre.
 
Ja sam trazio medju australskim proizvodjacima... nisam nista iskopao kvalitetno...

Onda sam se sjetio HONEY BEE traktora koji su znali imati takve pile s dva auspuha, ali nisam ovaj nasao tamo.


Inace tvornica HONEY BEE je proizvela do dana danasnjeg najjaci traktor na svijetu koji ima pogon samo zadnji pogon ;)
 
@Bobo

Svaka čast, bio si najbliži. Nije Honey Bee ali jeste iz Australije. Oni su inače poznati po tome da imaju sklonost ka ekstremno velikim i moćnim poljoprivrednim mašinama. Ako nešto ne može da se kupi, oni to nabave. Na slici koju sam postavio nalazi se Chamberlain Super 70 sa Detroit Diesel 6-71 dvotaktnim dizelom sa root-kompresorom. Motor je imao 6 klipova, 7 litra zapremine i 238 konjskih snaga. Chamberlain je jako stara australijska marka traktora, postojala je čak do 1990. godine iako je zadnje decenije svog postojanja izrađivala John Deere traktore zelene boje sa Chamberlain natpisom a prije toga, nakratko, John Deere traktore žute boje sa Chamberlain natpisom. Važili su za ekstremno moćne traktore, najveći serijski čisti Chamberlain (prije saradnje sa JD i korištenja njihovih motora) bio je Super 90 sa oko 100KS koji je imao daleko najveću vučnu moć u svojoj klasi u tom vremenskom periodu i bio je bez konkurencije u trenutku kada je predstavljen. Da napomenem da je imao samo zadnji pogon.
 
Evo još nekih Chamberlain traktora

16_Chaimberlain4490web.jpg


5455068288_b30cced346_z.jpg


4324728211_fc30eac870_z.jpg

3995-td3b.jpg


4341685215_b50b42f54d_z.jpg


4113083221_5df6acfa89_z.jpg


---------- Poruka napisana u 20:58 ---------- Prethodna poruka je at 20:55 ----------

Svaka čast na poznavanju materije.

Gdje je taj post, Pocerina je pisao samo jednom da je Zetor u pitanju?

Evo još jedan uvrnut primjerak:



9795d1304777533-what-has-broken-your-tractor-450-hp-twin-engined-chamberlain.jpg



Usput, evo link odakle prva slika koju sam postavio potiče, da ne bude da sam izmišljao nešto.

http://flickeflu.com/groups/796735@N20

---------- Poruka napisana u 21:14 ---------- Prethodna poruka je at 20:58 ----------

Usput, pošto je Bobo spomenuo Honey Bee, za koju takodje prvi put čujem, evo par slika tog čuda, jako su rijetke, našao sam tek nekoliko:

image.aspx


Imao je Cummins V12 motor sa 500 konja i čak 19 litara zapremine! Inače, ako koga zanima, nemojte tražiti pod imenom "Honey Bee" već pod imenom "Upton tractors" pošto je Upton ime marke koja ih je pravila a Honey Bee je samo taj jedan model (navodno je napravljen samo jedan kako vidim na netu).
 
Šta kažete za ovog
2lscxfn.jpg

Sad sam slučajno naleteo na ovo dok sam pregledao slike za ovog što je zombie_666 postavio.
 
Malko je jak za kamp kućicu na sajtu piše da su im motori od 150-250 ks.
 
Nazad
Vrh