Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Jugos

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
1.282
Ok. To je vec dobro 400-500npk je i moja racunica, ali ipak tih 100kg/kj An meni slabo deluje,kad izvadis 4-5 vagona repe po jutru dosta ta kolicina repe izvuce iz zemlje.
Sta si mislio pod "seceranom osurila"?

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.343
Pa bukvalno ošurila.
Repa prošla kroz Maus, a u šećerani prosečan odbitak 30% nečistoće.
Prosečna digestija 13%.

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.343
Ako ste gledali u nedelju Znanje na poklon na B92 mogli ste čuti neke stvarno prave gazde kako pričaju o toj prevari.

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.193
Jes' gledao sam, dok nije matori bolid počeo da palamudi... onda sam popizdio i izašao da obidjem zecove(da smirim živce)

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.449
Kalium se unosi zaoravanjem biljne mase pa se pod tom predpostavkom ide sa vise fosfora. Ipak analizom zemlje se dobije prava slika. Ja sam radio prosle godine i imam nesto manje fosfora u odnosu na kalium i azot pa sam se ove godine odlucio za kombinaciju 8:24:16.

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.643
ljudi koliko sam pročitao što knjiga što na netu o ovoj temi žena mi kaže da idem i da upišem poljoprivredni fax kaže položičeš ga iz prve :haha: :haha: i mogu vam reči da ima raznih saveta ali analiza je zakon ::svaka cast:: ::svaka cast:: :D :D

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.663
Slazem se da je analiza zakon dok nisam video neke nelogicne analize.Prvo na jednoj mojoj njivi,pa je i Didi (mislim da smo pisali u temi analiza zemljista) nesto napisao a i kod mog komsije gde mu P prelazi 70 mg.Ove i predhodnih 4-5 godina sam uradio analizeza skoro sve parcele.

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.699
Ma izgleda kad rade te analize zemlje za DŽ da su i rezultati takvog kvaliteta-ravni NULI

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.988
Skoro da si u pravu!Ja nosi prošle god. na institut tamiš da mi urade analizu za zemlju gde sam posadio voćnjak a oni nemaju ni tablicu šta treba za jabuke :zli:.
Al su našli da AlP2O2 i AlK2O ima toliko da je štetan za ratarske kulture!

savato

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2009
Poruka
4.028
Na stajnjak idem samo Rusku Ureu sa 250kg/ha ,a ostalo sa 380kg/ha 16x16x16 + 250 Urea... :D Suncokret idem sa 200kg/ha 16-tice i folijarno Kristalonom sve...To bi mu bilo to ::svaka cast::

isidor

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2010
Poruka
937
Sta znam 60 kg mapa zaorem po kj i u prolece 120 kg ureje po kj i to je to ,samo sto zetvene ostatke u nazad bar 5 godina ne palim vec zaoravam
od prilike prosek zadnje tri godine od 5 do 6.5 kukuruza pojutru zavisi od parcele
Post je spojen: [time]1267988092[/time]

Vrh