Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Jugos

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
1.292
A koja je dobitna kombinacija za prinos oko 12-14t po ha,kad vidim da svi imamo u prosecnoj godini oko sest tona po jutru?

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.692
@jhona DERU
Koristiš li isključivo kemiru ili i još neko đubrivo?Godinama upotrebljavam murtonik pa me zanima razlika(ukoliko si pravio upoređivanje).Murtonik je nešto jeftiiniji.

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.194
8-24-16 bi trebalo da daje bolje rezultate jer kukuruzu treba više fosfora nego kalijuma....

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
2.837
Dolovac je napisao(la):
na takvo djubrenje mora da rodi,a koliki ti je prinos ljusha:haha:
Oko 6,5 tona zrna po jutru,kući istovarim kukuruz pa ne znam tačno jer nepređe vagu.Kada radim klip bude 2 Lozničke prikolice po jutru u godini kakva je bila prošla. :cao:

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.344
Vala gde imam predusev repu nema šanse da bacim đubrivo, osim 100kg/kj AN-a prilikom kultivacije u redove.

Jugos

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
1.292
branko je napisao(la):
Vala gde imam predusev repu nema šanse da bacim đubrivo, osim 100kg/kj AN-a prilikom kultivacije u redove.
A zasto Branko,zar mislis da ta repa nije izvukla iz te zemlje hranljive materije? U temi repa sam video da puno paora ne daje neku pristojnu kolicinu vestaka po jutru...(neznam kakva vam je zemlja)

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.344
Pa, druže zato što pod repu obično zaorem po 400-500kg/kj NPK + 100kg/kj Urea.
Probao sam prošle godine 300kg/kj NPK + 3 vagona/kj pilećeg stajnjaka i rezultati su odlični. Druga stvar što nas je ovde sve redom šećerana Donji Srem iz Pećinaca skroz ošurila.

Vrh