Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Дукеј јел су ти то лецхлер или неке друге ИДК дизне и колико те изашао комад? Тренутно користим обичне СТ али морам да пазим да буде мирно време. Узео бих те ИДК како кажеш да су ти се оне најбоље показале. Гледао сам у раду ИД љубичасте чини ми се да су то 2.5 али ми се не свиђа што мора са великим притиском да се ради и то исто добро заноси на ветру тако да је избор пао на ИДК

Lechler su dizne, a cene se ne sećam jer sam IDK kupio 2011.-2012. (ne sećam se tačno), a IDKT sam kupio 2014.
 
Kupio sam 2015 godine lehlerove idk 04 keramicke dizne,cena je za komad bila oko 10e,koliko su sada ne bih znao.
 
Koliko se smanji potrosnja vode ako se smanje dizne za jedan broj a pri istom pritisku? recimo sa crvene 4 na plavu trojku.
 
100-110литара по јутру са брзином од око 8км/х и на манометру 3 бара....Онако одокативно и ја се размишљам да пређем са 04на 03 .
 
dizna plava, tlak 4bara, ferguson sa 1300 obrtaja u drugoj, ode 100-105litara na jutro..... prije sam radio s crvenom i išlo je 160litara na jutro..... ovo s manje vode se bolje pokazalo.....
 
Eto tako.
f3c5b45759d309f3998c8fec24545372.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Sa koliko vode ides i nerazumem kako mislis plafon

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh