Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Normalno nemožeš raditi po nekom kijametu a da ne oprskaš i kod komšije malo. Ali po nekom umerenom vetriću gde obične ne mogu, rade sasvim ok.
Inače ja sa prskalicom 660lit i ovim diznama prskam 9,5 jutara.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Aragove dizne nisu bas niskobudzetne,Lechler malo dere i na imenu samo,ali kad im se moze,sto da ne.Ja imam te tfa ,mislim da su isprskale oko 250-300 hektara do sad,nisam primetio neku potrosnju na njima,tj uvecanje potrosnje vode po ha,jos je to mala povrsina.Ni jednom se nisu zapusile,koristio sam folijarne prihrane,rastapao sve i svasta u prskalici... ja ih ne mogu porediti sa nicim do obicnim diznama koje sam do sad koristio ,spram njih su naravno kao avion,koristim ih na pritisku od mislim 3-4.5 bara ,nekad i na 2.5,sporo vozim po njivi zbog tezine prskalice a traktor je mali.
 
Aragove dizne nisu bas niskobudzetne,Lechler malo dere i na imenu samo,ali kad im se moze,sto da ne.Ja imam te tfa ,mislim da su isprskale oko 250-300 hektara do sad,nisam primetio neku potrosnju na njima,tj uvecanje potrosnje vode po ha,jos je to mala povrsina.Ni jednom se nisu zapusile,koristio sam folijarne prihrane,rastapao sve i svasta u prskalici... ja ih ne mogu porediti sa nicim do obicnim diznama koje sam do sad koristio ,spram njih su naravno kao avion,koristim ih na pritisku od mislim 3-4.5 bara ,nekad i na 2.5,sporo vozim po njivi zbog tezine prskalice a traktor je mali.
Mozda nisam se dobro izrazio pod niskobudzetne sam mislio na cenu od 450 din dok ostale su preskupe za mene i moje povrsine.Dosad sam koristio obicne dizne raznih boja u kompletu.Pritisak i kod mene je 2,5-3 i voleo bih da kupim ove iz best-co.Hvala ti na odgovoru
 
Treba malo da modernizujem prskalicu.

Uzo bih IDKT dizne i idk na srednji nosac. Mislim da ce IDKT ako ih stavi na srednju granu da prska jedan mlaz po onom metalnom nosacu.

E sada koje velicinu dizni uzeti 0.25 ili 0.3 ? Koja sita 80 masha ili 60 masha?
 
Zavisi kako gde,kod nekih prskalica su grane vise udaljene od rama nazad pa te duple dizne prskaju po ramu tek kad se bas vislje podignu grane.To uglavnom ako prskas bas visok usev,npr suncokret pred cvetanje i slicno.
Agroseranika,pardon mehanika,kod manjih i starijih prskalica ima blizu grane ,tj dizne iza rama pa kod nje se kupa zadnji kraj prskalice bilo grane podignute malo ili puno.
Sto se tice sita za dizne,pise na sajtu proizvodjaca,arag,lechler itd,najbolje sam proveri da budes siguran.
 
Sto se tice sita ovde mnogi imaju lechler, dal je neko pisao da se treba staviti 80M posto hoce da zacepi.
 
@miksan ja sam uzeo prosle godine pred sezonu IDTA, i planirao sam da uzmem i IDKT takodje da kombinujem ali odustao sam kada sam video kako ove rade, sve radim sa IDTA prezadovoljan sam diznama, uzeo sam 0.4 dizne. Ako ti ni nisu skupe uzmi njih neces se pokajati.
 
Uf svidjaju mi se, ali za njih moram menjati i nosace dizni. Meni je prskalica mala privreda, standardni nosaci dizni. Bure 440l, grane mala privreda.
Jedino je pumpa i razvodnik agromehanika.

Prskam malom brzinom, njive su male ima obala, trnja, lugova.Njive su pod nagibom i brdovite.Nemam gde razviti brzinu sem jedne njive koja je relativno ravna.
 
Ja imam Arag tfa trojke ,filter poslednji pre dizna,tj najfiniji je onaj zelene boje,a stvarno nzm koji mesh je u pitanju ,uglavnom dizne se nisu zapusile ni jednom za nekih nepunih 300 hektara mislim koliko su sada odradile.Vukao sam vodu nekoliko puta iz bare neke velike,cesto i koristim kojekakva djubriva,znaci nije samo hemija u pitanju i voda sa cesme.
IDTA su ti samo za ove koji prskaju sto na sat,skroz beskorisne za nas koji ne moramo zuriti.
 
Miksane trojke uzmi, univerzalnije su pogotovo za zastitu pšenice, probao sam i 03 i 04 idkt. Sita ti mogu slikati koja su, zaboravio sam.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Verujem,ali ipak imaju nesto krupnije kapljice od idkt,najvise im je namena za brze prskanje kad se pogleda specifikacije jednih i drugih na Lechler sajtu.
 
Gde uzeti ove lechler, ovi iz agritehnikoma se nejavljaju na tel? Best and co je jeftiniji od ostalih.
 
Ja sam uzeo u bestu koliko je bilo na stanju ostalo dokupio u kosmos prometu

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ja moju Moravu napunim punu 300l i sipam šta treba od hemije. Pritisak mi je na 4,5 bara i prvom brzom na 1500-1600 obrtaja uradim 1,1 ha. Dizne su klasične njihove 3. Sigurno kada bi se smanjio pritisak onda bi trebalo manje vode. E sad da li ići drugom brzom ili malo sporije prvom to ne znam jer tako male količine vode nisam nikad probao.
 
Nazad
Vrh