Koja je trenutna cena balirane slame u vašem selu

Kakav poklon, kakvi bakrači, danas ni kod stare babe za džabe. Ljudi, pa štagod da poklonite sa vaše njive, samo vama može ići na štetu. I ta slama ako se poklanja isto je šteta. Ako je nećeš ti lično odneti i upotrebiti, zaori je, obogati zemljište organskom materijom, puno će značiti. A za lucerku posebno je smešna cena.
 
Meni je komšija poklonio 0,5ha slame, pod uslovom da izbaliram i izvezem. Bilo mi je glupo da uzmem baš džabe pa sam mu oprskao 1ha strništa totalom, gratis. On je kupio preparat.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Meni je komšija poklonio 0,5ha slame, pod uslovom da izbaliram i izvezem. Bilo mi je glupo da uzmem baš džabe pa sam mu oprskao 1ha strništa totalom, gratis. On je kupio preparat.
Zorane ::svaka cast::šta više reći na tvom gestu. :ppozdrav:
 
Kome treba slama imam 1500 kom u extra stanju nikad kisla odmah balirana za kombajnom cena 35din.
2dc77lt.jpg
 
Slame u zetvi ima dzabe,ali kakva je.Ako je prljava ne treba mi ni za dzabe.Prava slama kosta.Skoro sam pazario od mica967 dvadesetak bala po 75.Jeste malko skuplje,ali je slama ekstra.Kod mene slovaci prodaju i po 100.
U zetvi mi treba 150 bala franko kuca,posto svoje nemam.
Uslov je cista bez korova,kakvu sam znao da dobijem.:ppozdrav:
 
Kod nas ima dosta stocara i polomise se za slamu. Meni su vec pre mesec dana kaparisali 25 jutara.

Ovde inace niko ne pita dali je cista jer ako je prorasao sirak kroz nju, jos vise je vole, prostiru kravama a one lepo kad im je dosadno proberu sirak!

Problem je kad takvo stajsko izneses na njivu, bude posle kao botanicka basta, svega ima.

Inace sad je cena oko 50din/bala, sami tovare!
 
Ja koristim za pilice.Sirak je apsolutno ne potreban.ž
E da je samo sirak.Bude tu i cicka,palamide,za prostirku da sednes i da places.
 
Kod nas je prosle godine odprilike bila dzabe. Meni kad vrsem usluzno kazu ako neko pita da dam samo da izvezu iz njive. Kad se neko javi ja mu lepo naplatim baliranje i to je to. Zadovoljni i jedni i drugi i treci.
 
Blago vama vi vecina prodate kod nas hoce da im se da slama nece ni za total da daju da opskam imali smo nekih 15 hektara psenice prosle godine i sve sam tako dao za dzabe.Uglavnom izgovori a kad se slama placala.
 
kod nas je isto dzabe slama,mada ima dosta stoke i neki su poceli da naplacuju po lancu zato sto je velika pomama malo se seje zita u poslednje vreme,ali nece niko da plati,desava se da te ne pita niko samo zateknes ociscenu njivu.
 
:)

Meni se jednom desilo, ja dosao sa balirkom na njivu (soja je u pitanju) kad ono 3 ha izbalirano.
Ostanem na njivi i javim da dodju sa prikolicama, a parkirao se na sred njive

Dolazi posle nekih 15 minuta tip sa traktorom i dve prikolice, dodje do njive, zaustavi se i gleda u mene, i nastavi dalje.

Vec sam mislio da cu jos i batine popiti jer ih je bilo 4 u prikolici, ali se izvukoh!
 
Procitah sve redove teme i mene zanima kolika je tezina balirane psenicne slame po m3 ili po nekoj standardnoj bali (postoji li i koje su dimenzije?) Hvala.
 
Racunaj da je bala teska oko 10-tak kg,
dimenzije su razlicite i najvise zavise od same prese,jedino duzina moze biti ista.
 
kod nas je isto dzabe slama,mada ima dosta stoke i neki su poceli da naplacuju po lancu zato sto je velika pomama malo se seje zita u poslednje vreme,ali nece niko da plati,desava se da te ne pita niko samo zateknes ociscenu njivu.

Nikada nisam voleo lopove, a jos pogotovo one koje ni ne pitaju da li mogu da uzme.
Zato lepo kome ne treba toliko slame odmah je iseckas dok vrses pa nek onda oni kupe :haha:

Jednom nam se desilo da sam slucajno prolazio sa komsijom pored njegove njive. Kad ono neki drugi balira.
Bili mi stali i pitali moze li da se kupi slame, kazu oni naravno da moze 50din/bala.
Komsija poludeo izvadio noz i proseko im zadnju gumu na fergusonu skroz je otvorio :haha:
I onda im je jos rekao da tu svu slamu sto su pokupili na prikolice da skinu i razbece po njivi ili ce im iseci sve gume, oni mislili da se on zeza, i kada je isekao i jednu na prikolici odmah su poceli da razbacuju slamu iz bala :haha: moglo je biti svasta, ali je on pozvao odmah caleta sa tanjiracom da se istanjira da ne mogu da upale, a traktor i to sa isecenim gumama smo im ostavili na sred njive.
Nikada vise ih nismo videli jer su bili iz nekog drugog sela :)
 
Meni treba godišnje oko 40-50 bala slame (sad i manje jer neću imati krmaču). Za mene je dovoljno da ostavim 1-2 otkosa za baliranje a ostatak da kombajn uključi sečku i isecka slamu. Međutim, pošto se sad malo žita seje, velika je navala na slamu i onda ljudi dođu i traže slamu još u proleće, a moj ćale nikog ne može da odbije i uvek je da. Posle prošlogodišnjeg iskustva, (presa se kvarila pa je ostalo puno razvezanih bala sa uzicama, neki otkosi nisu uopšte ni kupljeni kao i kompletne uvratine, a rekao sam da hoću sve da se skloni da bih prskao totalom njivu), rekao sam mu da nikom više ne obećava slamu i da je od sad sečkam jer iovako nemam organske materije u zemljištu: soju baliram za grejanje a kukuruz moram da upalim jer ne mogu da ga zaorem. Doduše sad ni nemam žita, samo jedno jutro.

p.s. Koliko otprilike bude bala od jedne kose 4.2m na 400m dužine, žito Simonida, dobra gustina i sa solidnom visinom slame?
 
Kod nas slame takodje daju za dzabe, a neko je daje na pola. Ja godisnje sebi izbaliram oko 3000 bala slame, a sejem oko 2ha psenice, a sve ostalo mi drugi daju samo da se ociste njive
 
Meni treba godišnje oko 40-50 bala slame (sad i manje jer neću imati krmaču). Za mene je dovoljno da ostavim 1-2 otkosa za baliranje a ostatak da kombajn uključi sečku i isecka slamu. Međutim, pošto se sad malo žita seje, velika je navala na slamu i onda ljudi dođu i traže slamu još u proleće, a moj ćale nikog ne može da odbije i uvek je da. Posle prošlogodišnjeg iskustva, (presa se kvarila pa je ostalo puno razvezanih bala sa uzicama, neki otkosi nisu uopšte ni kupljeni kao i kompletne uvratine, a rekao sam da hoću sve da se skloni da bih prskao totalom njivu), rekao sam mu da nikom više ne obećava slamu i da je od sad sečkam jer iovako nemam organske materije u zemljištu: soju baliram za grejanje a kukuruz moram da upalim jer ne mogu da ga zaorem. Doduše sad ni nemam žita, samo jedno jutro.

p.s. Koliko otprilike bude bala od jedne kose 4.2m na 400m dužine, žito Simonida, dobra gustina i sa solidnom visinom slame?
To je relativno pitanje!
Ja sam presovao sa mojom massey-kom(to je klasa welger 45~52) i 60 bala na duz,naravno dobre slame.
 
Nazad
Vrh