Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

E ovaj lik je kralj :D trazi specificnu tezinu deteline... da bi izracunao :D ehhehhehhehhe.... reci mi da se zezas :D
 
Marinko16 Domacine, ako ti nisi cuo za nesto ne znaci da ne postoji... za kukuruz se zna tezina 1m3,za psenicu isto...... zasto mislis da neko nije to uradio i za detelinu ili silazu... Znam ja da je lako bala na kantar pa koliko pokaze... Ili bala na komad...
 
Marinko16 Domacine, ako ti nisi cuo za nesto ne znaci da ne postoji... za kukuruz se zna tezina 1m3,za psenicu isto...... zasto mislis da neko nije to uradio i za detelinu ili silazu... Znam ja da je lako bala na kantar pa koliko pokaze... Ili bala na komad...
Heheh pa ako ja nisam cuo onda se tako i ne trguje.. kupovina i prodaja deteline nam je kucni posao vec 13 godina.. ko je ikad prodavao detelinu na kubik :D ehhehehhe kontam ja da se ti zezas :D
 
Ne kazem ja da se trguje na kubik... Pitao sam dal neko ima predstavu koliko moze biti tesko ovih 9 kubika koje ja imam... i onda je lako preracunati u bale,odnosno prodavati na kilo... a komplikovano mi je da nosim na vagu... kilaza mi nije bitna u kg,ali okvirno da znam koliko da trazim love za tu gomilu...-razumes?
A kako ja da predstavim na forumu koliko imam sena u rinfuzi nego u m3?:) Da kazem gomila je pa onako velika...:)
Ps-pronasao sam neki podatak za slamu 18kg po m3-valjda sadenute ugazene...(ovaj podatak koriste oni koji se greju na biomasu za proracun,ne znam dal je tacan)
 
Ali koliko da trazim novaca? Niko nece doci i reci: u fino ti ovo seno na gomili,vredi...(pa kaze cifru)...
Svi pitaju za cenu prvo...
Nadam se da nas ne zezas pa cu se ja potruditi. Jedna veca bala srednje nabijena ima oko 15kg. Takvih 6 otprilike ide u kubik. Znaci imas 9 kubika sto je oko 800kg.Pretpostavka je da je taj tvoj stog slozen ili nabijen kao srednje nabijena bala. I nemoj vise izvolevati.
 
Ljudi sta vam je... ne zezam... trebala mi je procena... imam malu kolicinu kvalitetne lucerke koju sam kosio rucno ove godine i uhvatio 4 deteline(ture otkosa) i osusio i skladistio pod nadstresicu(nije kislo) i glupo mi da baliram..samo bi joj skinuo trinu(list)..
gazio sam kad sam denuo... Kad pomnozim dimenzije izadje 9m3(zapreminski)... i trebala mi je okvirno tezina,odnosno koliko bala tu moze biti da bih formirao cenu......
Coci064 tebi hvala...
Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio pitanjem odnosno "izvoljevanjem"...
 
Ko ti dodje ceni mu na kilo ,nemoj prodavati djuture.
Kad dodje po seno izmeris prazan traktor i prikolicu ,kad utovari izmeris pun i cist racun ....
 
Nisu hteli da mere domacini... a mene uplasilo ovo suncano vreme(ako nastavi ovako,pa krene trava ode cena sena nizbrdo)... i prodadoh za 2000 djuture...

Toliko je bilo... e sad dal je malo ili puno.....:) sad posle.... nema kajanje:)
 
Pozdraw svima interesuje me kako se krece cena sveze balirane deteline prodao bih odmah sa njive u balama?
 
Kod nas obično ide po ceni kukuruza.Ako je kilogram merkantilnog kukuruza 18 dinara toliko je i kilogram balirane lucerke pa koliko bala vagne tolika joj je cena.
 
Kod nas obično ide po ceni kukuruza.Ako je kilogram merkantilnog kukuruza 18 dinara toliko je i kilogram balirane lucerke pa koliko bala vagne tolika joj je cena.
U pravu si, ali to se odnosi na detelinu iz senjaka. Direktno sa njive ima jos uvek dosta vlage pa su bale teze. Ko zna kako ce biti,trziste diktira cenu. Ja sam krajem 2012god. prodao po 30din sto je bilo skuplje od kukuruza.
 
Nazad
Vrh