Koja je ovo rasa ovaca?

I mene bi zanimalo,imao sam skoro pa istu ovcu kao na 2 slici.
Neki su mi rekli da su to "Izraelske" mlecne ovce,ali to su ne proverene informacije.
 
dali neko zna koja je ovo rasa



Mislim da je u pitanju Lacon rasa. Bio sam pred kraj prošle godine,privatno u posjetu jednoj farmi u Madjarskoj,imaju nekoliko rasa,od kojih je jedna Lacon,po izgledu bi bilo to to... Lacon ili drugim riječima francuska mliječna rasa ovaca..
Samo mislim da ova sva jagnjad nije od te ovce,nego je tako namontirano,jer Lacon nema karakteristiku da daje četvorke,petorke itd. kod njih je normalno 1-2, a tri kad budu to je već maksimalno..
 
Ma da!?, ajde pojasni nam u čemu je tolika razlika,kao nebo i zemlja...
-uživo su mi te ovce u Madjarskoj bile identične ovoj na slikama od kolege "ile de france"
 
nicolai Ma da!?, ajde pojasni nam u čemu je tolika razlika,kao nebo i zemlja...<br>
-uživo su mi te ovce u Madjarskoj bile identične ovoj na slikama od kolege "ile de france"

Koliko se secam Nikolai ja i ti nismo nekada razgovarali na ovaj nacin"Ma da?Rep i usi ako nista drugo dovoljno je udaljavaju od Lakona,ako nisam corav,i od kada je lakon masnorepa ovca.

---------- Poruka napisana u 21:43 ---------- Prethodna poruka je at 21:41 ----------

zujzt3.jpg
Lakon

A i vuna ne odgovara

---------- Poruka napisana 16-06-12 u 22:09 ---------- Prethodna poruka je 14-06-12 at 21:43 ----------

Zanimljivo,koja li je ovo rasa:cool:

34njgnc.jpg


---------- Poruka napisana u 22:22 ---------- Prethodna poruka je at 22:09 ----------

Ova rasa ne bi trbalo da ima problema sa sepavoscu

20h68eq.jpg


---------- Poruka napisana u 22:42 ---------- Prethodna poruka je at 22:22 ----------

I mene bi zanimalo,imao sam skoro pa istu ovcu kao na 2 slici.
Neki su mi rekli da su to "Izraelske" mlecne ovce,ali to su ne proverene informacije.

Sika bio su upravu najvise lice na Assaf ovce,izraelska dobijena Awassi x Istocnofrizijska:bravo:
 
Ej drugovi,dužan sam Vam jedno izvinjenje,ona slika me onako na prvi pogled zavarala,vizualno me podsjeća na Lacon,kakav sam vidio u Madjarskoj,ali kako je rekao kolega MIRKOPOZEGA kad se bolje pogleda daleko je to od Lacona,masnorepa je itd.. naravno kolega Mirko da nisi ćorav,a ono moje "ma da",nije ništa bilo uprto u tebe,ništa lično,jednostavno sam tako napisao u tom trenu da mi pojasniš...
Našao sam na ovoj stranici sliku i tamo jasno piše da se radi o ASSAF OVCI,inače farma je u Španiji,a ovce uvezene iz Izraela,pročitajte ima zanimljiva priča,da ta ovca koja u svome mesu ima manje masnoće,odnosno kako piše manje zasićenih masnih kiselina,kao što kod nas pričaju za Mangulicu kod svinja-pozitivan holesterol.
A kao Španci su debela nacija i jedna od mjera mršavljenja je konzumacija jagnjetine od Assaf rase.
U svakom pogledu dobar marketinški potez...

evo linka:
http://www.granjaagm.com/index.php?...-bajos-calorias&catid=1:latest-news&Itemid=50
 
Poslednja izmena:
Nikolai,ista prica kao sa drugom slikom gde bi neko rekao sjenicka pramenka a nije,inace takodje rasa iz Spanije.Pozdrav
 
Nazad
Vrh