Koja je ovo rasa ovaca?

imao sam priliku dok sam radio u Azerbejdzanu da par puta jedem peceno meso od njihovih masnorepih ovaca. Iskren da budem ukus mu je prilicno odbojan. a miris da se najezis, a i zilavo je. kad se jede oteze se kao guma, pa ako poveci komad drzis u ruci i pokusavas da odgrizes dio moze se lako desiti da te opali po ocima i nosu!:osmeh: vjerovatno su nam uvalili neku staru ovcurendu kojoj je ostalo mozda jos koji dan do prirodne smrti, pa je zato zilava. ali imaju bas jak miris. a kad je oderana i kad se vidi koliki im je zaista rep... lopata za snijeg je mala!:osmeh:
 
koliko sam informisan u zemljama slicnim Azerbejdzanu ne praktikuje se da se kolju mlada grla tj. jagnjad
 
Jel vidite da nema nigde ko u srbiji da ti donesu sisance na raznju da ti se zalepi za prsti. Maloazijci cicije pa im zao mlado da kolju :) ovi zapadnjaci ne smeju zbog drustva za zastitu zivotinja a i oni jos vece cicije i gde je najbolje pa naravno u srbiji :)
Salim se malo ali nisam mogao da odolim a da ne prokomentarisem :)
 
ne znam stvarno da li se tamo jagnjad kolju ili ne , ali sta god da je ono bilo gadno je brate bas! njihova ovca je ruzna, ali ono gore sto sam vidio, one ovce sto su im guzovi ogromni, su zlo i napako! bas cu sad potraziti neke neobicne rase ovaca pa cu ako nadjem sto nije bilo postavicu slike.
 
Ti repovi su faktor prezivljavanja, surova je klima tamo, hladno nocu a pkleno vrelo danju, sve se osusi i nigde travke ni vode, moralo je tako nesto da nastane da bi prezivelo a video sam i sta je memedovic jeo kad je bio u mongoliji, onu blago prokuvanu glavu, ma muka mi kad vidim :)
 
mislim da je ovo neka vrsta avasija...obzirom da su ovi ljudi jako niski najveci ovan nema vise od 100 kg ako ih uporedimo
 
evo jos jedan link,jos jedna neobicna rasa, gaje je u pustinjama. pa zato te rase ovaca imaju ovakve njuske, zbog sto boljeg hladjenja organizma.a ove ovce su bas visoke, tj vrat im je dugacak.
http://youtu.be/sgBuV5JY7_s

---------- Poruka napisana u 12:28 ---------- Prethodna poruka je at 12:26 ----------

mislim da je ovo neka vrsta avasija...obzirom da su ovi ljudi jako niski najveci ovan nema vise od 100 kg ako ih uporedimo
e vidis toga se nisam sjetio da su tamo ljudi mali, pa su im zato ovce velike!:ppozdrav:ali kako god neobicna je.
 
Nazad
Vrh