Koj traktor bi bio idealan za obradjivanje 40 hektara?

ljudi preterujete za toliko novca moze se kupiti mnogo bolji traktor od 558 ipak je to potrcko ko rajka a moze da se uzme 577 koji je ozbiljniji traktor od 558 koji je premali za obradjivanje 40 ha
 
JA sam totalni laik za traktore,nisam ih nikada imao,i ovo je prvi sto hocu da pazarim.Svaki savet o modelu i njegovim karakteristikama su vise nego pozeljne.
 
Al nemoj ni 577 stai tip moj rodjak u SRIJEMU ga ima i kaze da nije bas nesto uz njega uima i Urssa c-360 kaze da mu je 577 suplo gori i sad zeli da ga proda i uzme utrsusa 902 kaz da je 577 a pogotovu stari model cista 0!!
 
Mora da je u dobrom stanju čim ga tako kudi.Nama je stari tip 577 zaradio sve što imamo danas tako da ta priča da ne valja ne ide nikako.
 
Mitre bilo bi zanimljivo da se tvoj rodjak registruje na forum pa da i mi vidimo tog 577 sto nije nizasta!
Mozda je Ursus C-360 bolji orac od 577.:haha:
 
Kod mene u selu ima samo jedan 577 (nije DV) ali ne radi nikad ništa (vlasnik je u Njemačkoj pa traktor stoji u garaži) ali mi je prijatelj iz drugog sela godinama brao kukuruz sa dvorednim SIP beračem i 577 DV stari tip. Nagledao sam se rada i rada tog traktora na veoma, veoma nezgodnim terenima i brdu koje je "kao uz nos", a gonili su ga dan-noć, samo se vozač mijenjao a traktor je radio sedmicama bukvalno bez gašenja - nikad nikakvog problema. Taj lik inače radi strašno mnogo zemlje od čega je mnogo na gadnim terenima i još više radi uslužno i taj 577 je radio sve to 7-8 godina, ne smijem ni da mislim koliko je sati naradio (u sezonim branja kukuruza je radio 24 sata dnevno sa 3 ili 4 vozača), gazdi je zaradio Zetora 7745 (u najboljem stanju koji sam do sad imao prilke da vidim, plaćen nešto više od 25.000KM), kombajn, bager (neko čudo kao SKIP, ali mnogo veće i jače), rolo-balirku, kamion, nekoliko hektara zemlje...............mislim da ni on sam ne zna šta mu je sve taj traktor zaradio. Ne tznam dakle kakav je obični 577 (bez DV), ali prema onome što sam svojim očima vidio, 577 DV je nepoderivo magare kakvo se teško može naći.
 
Stari tip je u pitanju, mislim da je na prodaju al lik je sad u Njemačkoj a nemam broja ili tako šta. Pitaću oca sutra zna li ima li neko tu kod njegove kuće pa ako ima, javim ti gdje je kuća i ostalo, nije frka. Inače ima i jedan 558 sa kabinom i novim gumama, prikolicom, tanjiračom i IMT VK plugom na prodaju u selu, stariji čovjek prodaje, bolestan i mašine ne rade ništa petnaestak godina najmanje.
 
Ne znam vjeruj mi, vidim je kad prodjem putem, stoji u garaži al nikad je nisam vidio vani, mislim da nije kao moja ali nisam siguran. Ako te zanima, mogu ti na pp objasniti gdje je čovjek i kako se zove, pa naleti i pogledaj.
 
Mitre bilo bi zanimljivo da se tvoj rodjak registruje na forum pa da i mi vidimo tog 577 sto nije nizasta!
Mozda je Ursus C-360 bolji orac od 577.:haha:

JA vam samo kazem sto on meni kaze a ja sam ga samo palio i imao je lijep zvuk motora stvarno ne mogu da azem da li valja u radu ili ne on tako kaze ipak neka reknu iskusnije kolege i vlasnici 577 vise o njemu !! :ppozdrav:
 
Ljudi, razmisljam o prodaji Rakovice 65 i kupovini jaceg traktora. Traktor bih kupio od 70 do 90 ks, a dao bih za njega oko 7000e, mozda cak i 8000e, ako je nesto bas dobro i da mi se svidja. Trenutno razmisljam izmedju Torpeda 7506DV i IMT 577DV, moze cak i bez prednje. Sta vi mislite?
 
Ako gledas na potrosnju onda 7506dv a ako gledas da ti malkice vise potrosi a da je jaci traktor i da je umereniji za sve poslove onda 577dv
 
Nazad
Vrh