Kembridž-valjak

Ja sam pazario trodelni kembriz valjah u Ferocoop Temerin.Trebao bi stici ovih dana pa cu postaviti slike.
 
Ako dune košava u oktobru samo pet dana biće ovo i suva godina.To dobro znaju kolege iz južnog Banata i moje okoline.
 
Evo jednog proto tipa iz nase radionice
2014_09_16_14_57_16a.jpg
[/URL][/IMG]

2014_09_16_15_00_56a.jpg
[/URL][/IMG]

2014_09_16_15_01_03a.jpg
[/URL][/IMG]

2014_09_16_15_01_11a.jpg
[/URL][/IMG]

2014_09_16_15_01_28a.jpg
[/URL][/IMG]


Ovo je pravljeno po porudzbini i tezak je 1600 kilograma sirina mu je 3 metra precnik segmenata je 550 mm i nazubljeni se voza na glavcinu od glatkog segmenta,
Pravljen je po porudzbini i kostao je 3000 eura.
 
Zašto većina privatnika koji rade kembriže radi da su oba segmenta sa istim promerom rupe kao osovina?Zašto ne rade da zvezda bude sa većom rupom kao kod originalnih Majevica kembridža?
 
@bukur
Sve pohvale za rad.
Nesto nalik ovome mislim ja praviti od majevicinog preko zime. Nacrti i ideje postoje sam jos vreme fali...
 
Od 3 metra sirine ili vise?

- - - - - - - - - -

Vodi racuna, ova kombinacija segmenata hoce da izbacuje seme psenice i kukuruza napolje iz zemlje.
moras da vozis sporije da nebi izbacivao seme.
 
I ja sam koristio i vise nekoristim kod mene je izbacivao sada imam drugu kombinaciju.
 
Sve ie isto samo sto je ovaj nazubljeni istog precnika kao i glatki segment nije veci od njega.
Kada tezina valjka sabije u zemlju taj nazubljeni on posto je 10 cm veci od glatkog mora da se zaseca u zemlju i kada potrefi vrstu kukuruza seme ispada napolje kada vozis brzo, to se meni desavalo, jedina razlika je sto je moj bio od 6 metara sirine a ovaj je od 3 metra pa mozda posto je laksi nece se tako zabijati u zemlju ali opet kazem ja sam to preradio u ovu kombinaciju koju imam sada.
 
Ja sam hteo da pitam upravo ovo sto kolega bukur kaze. Nikada do sada nisam video da je nazubljeni disk veci od gladkog sem kod Majevice. Na pravi Kembridz nazubljeni disk je istog precnika kao i glatki , sem sto nazubljeni ima luft na osovinu i tako da nazubljeni mnogo manje pritiska zemlju nego glatki .
 
Nazad
Vrh