Kazan za pečenje rakije

Hoce i da pukne , ja sam tako prosao prosle godine, na svu srecu nije pukao ali se cilindar iskrivio sa svih strana.

Tako da ako ti je zaledila voda u tabarci , ocekuj da je cilindar , spirala sta vec imas pokrivljena sigurno.


Sad vidim na slikama gore , da imas cilindar.
 
Samo sto prosle godine nije bilo ovako ludacki -18, znaci cim ga krivio falilo mu jos malo minusa i da pukne!
Na luli visi led 20cm gore isto krenulo da kipi koliko je gurao minus, al tabarka nigde nije pustila debeo je lim.
 
Kolege, malo nam zamrla tema. Kupuje li neko ozbiljnije kazane preko 300l kapaciteta. Ja imam neke ponude za kazabe 400-800l, jer planiram nabavku jednog ove godine, pa ako nekog interesuje mogu da postavim cene. Nekako ili na forumu nema rakijaša ili ne pišu u ovoj temi.
 
Video slike svaka cast. Obavestavaj nas dalje. Mi smo jos uvek na nivou kazana prevrtaca

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Iskreno , i ja retko čitam ovo dole na kraju, plus dodatni klik za temu...
Koliko se sećam "Des" je bio sistem za radnike sa invaliditetom, što nikako ne umanjuje kvalitet, naravno. Sećam se da su oni bili oslobođeni nekih poreza pa su im proizvodi bili nešto jeftiniji na tržištu. Ko zna da li su išli u nekakvu transformaciju-privatizaciju i da li sada imaju neke pogodnosti?
 
Iskreno , i ja retko čitam ovo dole na kraju, plus dodatni klik za temu...
Koliko se sećam "Des" je bio sistem za radnike sa invaliditetom, što nikako ne umanjuje kvalitet, naravno. Sećam se da su oni bili oslobođeni nekih poreza pa su im proizvodi bili nešto jeftiniji na tržištu. Ko zna da li su išli u nekakvu transformaciju-privatizaciju i da li sada imaju neke pogodnosti?
DES je privatizovan......kupio ga vlasnik EUROpetrol,EUROgas,EUROsteel i ko zna kojih jos preduzeca.
 
DES je trenutno u nekoj manjoj ofanzivi, na sajmu se pojavio sa nekim većim kazanima do 400l, lepo uglancani, umesto tabrke hladionik za protočnu vodu, brusene bakarne površine i sl. Cene nisu strašne samo još uvek idu tanka danca od bakra, a i ljudi su izgubili poverenje, što ne znači da neće praviti odlične kazane, ipak imaju daleko bolje mašine od malih kazandzija ali moraju da prave i masivne a ne samo lepe kazane, mada napredak postoji, to je evidentno.
 
Debljina danceta je glavna. Ako je tanko zagorevace.
Kazani od 80 do 120 litara za mene su neprevazidjeni sto
prave u valjevci. Ti su siroki kao tepsija i me zagorevaju.
Imaju i lanac da se poklopac lakse fize na polugu.
Moj otac je ima oba tipa i ne mogu se za mala gazdinstva porediti.
 
Koliko para toliko muzike,staviš mešalicu i nema da zagori pod garancijom,ložili smo ko sivonje da testiramo celo ložište je bilo belo od jačine vatre i ništa. Sumnjam i ti valjevski pri jačoj vatri da neće da zagore ako ne radi mešalica.
 
Ima tu još caka oko zagorevanja...Dodaje se na dance onaj , još jedan dodatni bakarni lim sa velikim rupama...ili se stavi slama na dance...ili se doda dovoljno vode...
 
Ja sam pekao dunju danas, i mi stavljamo jutani džak ispod tog dodatnog bakarnog lima sa rupama, završava posao bez problema.
 
Čuo sam ja priče da stavljaju sve i svašta od slame do granja preko jutanih džakova.Moje lično mišljenje posle ispečenih cc 150 kazana mešalica (konstantan rad) pa sve ostalo a svako neka radi kako voli.
 
Nazad
Vrh