Karfiol

Mislim da ga ima da ne bi kostao toliko. Kod mene jos nista, kao pesnica, kasni 20-ak dana, mada sam ja i posejao kasnije, krajem juna.
 
Слажем се, понуда и тражња одређују цену. Код мене такође још увек ништа. Убрао пар главица, баш крупне преко две киле, а остале као тениске лоптице...
 
Kod mene uveliko uglavičio, samo što se slabo otvara. Sorta je WHITE EXEL. Pitao sam čoveka koji ima iskustva sa proizvodnjom karfiola, zašto se ne otvara, i dao mi je stručan odgovor da će početi da se otvara kad počne da mu pada cena:osmeh:
 
Moj je savet , ne cekati prevelike glavice da budu. Ako je dobra cena, preko 100 din, od 800 grama, moze da radi noz....
 
super je prva tura sto sam prodavao je bio najruzniji karfiol na pijaci ali i jedini druga tura je imala prosecnu od 80 dinara kvalitet ok a najlepsi karfiol mi je u ovoj turi i najeftiniji.
 
Ja sam imao ekstra karfiol pre dva dana kad sam cuo cenu vratio se kuci, ali nisam nista dobio time, sutra nazad za kvantas dva puta placao gorivo i ulaz i 1200kg za prosek od 12 din i to jedva prodao jer nije bio svez, imao je 24h od berbe. Sad imam drugu turu jos vise nego prvi put, moram da berem jer raste ko lud, videcemo koliko cu dobiti nocas.
 
cisto covek da nepoveruje danas na vasaru u debekjaci karfiol 15-25din kg i prodo se uglavnom sav a kupus 10-12 al otislo dosta kuci
 
rodio dobro ima ga nasadjeno a narod osiromasio do bola...usput se svima da oprostite uzjebo pa se masovno poceo otvarati.

karfilol sam odvezao u hladnjacu apatin jedva ostalo je jos otprilike 3-4 tone u polju cekam do nedelje da i to zavrsim.

prinos ce biti oko 33-35 tona po ha sto i nije lose..

usput ispred kuce sa kupusom koji je 15 din prodajemo na kilu po 50 din i prodaja nije losa 50 tak kila dnevno..
sve u svemu prosecna godina a za sledecu ko prezivi pricace...

cena 24 dinara u hladnjaci
 
Nazad
Vrh