Kardani i delovi kardana za prenos sa traktora na prikljucne masine

butros

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2011
Poruka
56
Pre neki dan sam izgubio jedan deo prenosnog kardana. Ne znam mu pravo ime. Radi se o osiguracu sa oprugom koji ne da da ispadne prenosni kardan sa izlaza iz traktora. Interesuje me kako se taj deo naziva ,ili gde mogu da pronadjem semu kardana sa nazivima njegovih delova. I gde mogu da nadjem da kupim delove za kardan ,kako bi ga nabavio ,jer kardan nije moj vec komsijin.:sta:

diesel d-60

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2012
Poruka
1.944
Pre neki dan sam izgubio jedan deo prenosnog kardana. Ne znam mu pravo ime. Radi se o osiguracu sa oprugom koji ne da da ispadne prenosni kardan sa izlaza iz traktora. Interesuje me kako se taj deo naziva ,ili gde mogu da pronadjem semu kardana sa nazivima njegovih delova. I gde mogu da nadjem da kupim delove za kardan ,kako bi ga nabavio ,jer kardan nije moj vec komsijin.:sta:

pre ili kasnije bi ispao svakako probusi busilicom skroz i zavrni saraf i resen problem...

pankin

Član
Učlanjen(a)
22 Feb 2011
Poruka
3.023
jeste reci proizvođača i naći ćemo .kod mene u ferenčaku imaš sve dijelove za nekoliko vrsta kardana

- - - - - - - - - -

a ovo sa šarafom baš i nije zgodno zajebancija je brate

Dare

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2008
Poruka
414

Lako ga je napraviti na strugu (ako nema u prodaji). Na kraju ne mora da bude uskočnik kao na slici, već može da se izbuši i stavi rascepka.

mirko67

Član
Učlanjen(a)
10 Apr 2011
Poruka
389
Не знам какво оптерећење је трпео у овом правцу. Кардан је од балирке, а нов крст 2000дин.

SimkeVa

Član
Učlanjen(a)
22 Sep 2013
Poruka
613
Da li neko zna gde moze da se nadje deo za dupli krst kardana, treba mi ovaj krug (ovo u sredini izmedju zglobova) sa slike, slika je pozajmljena sa interneta.

SimkeVa

Član
Učlanjen(a)
22 Sep 2013
Poruka
613
Nije to to, ceo ovaj deo se vrti sa kardanom. Hteo bih od obicnog da napravim kardan sa duplim zglobom pa mi fali samo taj deo.

Bobo

Član
Učlanjen(a)
5 Dec 2008
Poruka
7.182
Nije to to, ceo ovaj deo se vrti sa kardanom. Hteo bih od obicnog da napravim kardan sa duplim zglobom pa mi fali samo taj deo.
Kupuje se kompletan dupli zglob, idu i obadvije posebne viljuske, ne pasu od obicnog kardana. Ovakve dvije ti trebaju da bi sradisnji dio s kliznom plocom imao efekta:

Za prvu ruku mozes iskoristiti zglob sa poluosovine od nakog kombija ili manjeg kamiona ALI nemas neki veliki krug okretanja a ako se odradi i centrira kako treba, nece biti nikakvih vibracija.

zmaj

Član
Učlanjen(a)
20 Feb 2009
Poruka
352
A gdje ima da se kupi ovakav dio kardana,kao ovaj na slici?meni pukla ova viljuska sa ovim sto drzi centar na duplom zglobu!

sova

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
2.535
Juce zvao 'Mikron' za viljusku kardana, kao ova na slici u Bobinom postu gore, sunce ti jbm kada se nisam srusio, kaze tip 'ladno 170 evra. Kardan jeste Walterscheid, jeste viljuska sirokougaona, ali sto je mnogo, mnogo je.

Vrh