Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Isto je kao i što je bilo. treba da odradiš atest ,potvrdu od prizvođača da moze da bude poljoprivredna, potvrda da si odradio prepravke instalacije sa 24 na 12 v , vazduha za kočnice,saobraćajna i pare. Ja sam moju registrovo,sad evo idem do supa da vidim dali su mi stigle tablice.
 
Ima atest uradjen 2011.god ako nije zastareo..znacu treba mi od gose potvrda i tehnicki joji hoce to sve da mi zavrsi jel tako? Ovde gde god sam pitao samo slezu ramenima..probacu u pazovi .
 
Vidi za atest nisam siguran da je taj dobar,pošto je pre dve godine promenjen način registracije. Meni je bio čovek sa fakulteta za saobraćaj iz NS. da pregleda i onda svi papiri idu u agenciju za bezbednost saobraćaja u Beograd.Od njih dobijaš atest.Sa atestom može bilo koji tehnički da ti završi papire.
Danas dobio tablice posle 45 dana čekanja.
 
Moj atest je od amss..kako si dosao do tog coveka sa fakulteta? I kojim si redosledom isao? I koliko to para sve izadje?
 
Isto je kao i što je bilo. treba da odradiš atest ,potvrdu od prizvođača da moze da bude poljoprivredna, potvrda da si odradio prepravke instalacije sa 24 na 12 v , vazduha za kočnice,saobraćajna i pare. Ja sam moju registrovo,sad evo idem do supa da vidim dali su mi stigle tablice.
Dobio si potvrdu od Kogel-a da može da se prebaci u poljoprivrednu?
 
Citam bas koliko se krecu cene da se rese papiri za kamionske prikolice na zelene table i razmisljam se da li se to uopste ispalti raditi. Zakon kaze sledece:

Члан 69.
У саобраћају на путу, моторном возилу могу да буду придодата највише два прикључна
возила за превоз терета, односно једно прикључно возило за превоз лица, а на ауто-путу и
мотопуту само једно прикључно возило.
Изузетно од става 1. овог члана, туристички воз сме да има највише три прикључна возила.
Трактор сме да вуче само прикључно возило за трактор, а остала моторна возила не смеју
да вуку прикључно возило за трактор.

Моторно возило сме да вуче само прикључно возило које не умањује његову стабилност.
Прикључно возило у коме се превозе путници може бити придодато само аутобусима у
јавном градском, односно приградском превозу.

Члан 333.
Новчаном казном у износу од 5.000 динара казниће се за прекршај лице који поступи
супротно одредбама из следећих чланова овог закона:
.
.
.

32) члана 69. ст. 3, 4. и 5,

Sto dalje znaci da u slucaju da se kazna plati u roku od 8 dana, ona ce iznositi 2500din. Po meni se to ne isplati.
 
Interesuje me koji je bolje i koji se lakše vuče sa dve osovine i duplim točkovima ili sa tri osovine i samicama? Kolko je komlikovano da se preradi kipovanje sa vazdušnog na uljani i kolko para odprilike? Svaka pomoć je dobro došla jer smo u toku kupovine neke takve samo ne znamo da odlučimo.
 
Nazad
Vrh