Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Važno je da iza te poteznice ima ojacanje u v da se tako izrazim..i to spic od poteznice prema sasiji..
 
IMG_20161002_125520_zpsxylnibn1.jpg

Kod mene je taj zaštitni ram pukao.Ne bi nikada na njega ugradio vuču jer je slab za tu egzibiciju.
 
Kako vam se čini ova vuča na kamionki nosivosti 16t
Photo0204.jpg
Photo0203.jpg

Photo0205.jpg

Sad mi je jasno kad sam ovdje pricao sa tipom koji pravi jako veliku kilometrazu ,pitao sam ga za najgora iskustva u prometu , kaze u HR je svasta dozivo, ali kaze u Srbiji je isao autom na otvorenom putu i tipu se otkacila u voznji prikolica pod teretom , nekako izbjegao prikolicu koja je zavrsila na drugoj strani u jarku. Pitao sam da li se vratio i renovirao tipa ili njegov traktor sa auto dizalicom ili necim prirucnim iz auta , kaze nisam od straha mogao doci sebi kad sam shvatio da sam ziv:haha:.
 
Na zmajevci prvo sto popusti to je matica koja kad dobije "lufta" od udaranja ispadne , vec vidjeno. Ova "zglobna" ili kako da je nazovem poteznica se drzi prvo na 2 vijka , kako se to sve klima i "udara" pretpostavljam da ce ta 2 vijka da popuste. Ima tu slucaj prije 2 godine kad je vukao kamionku i prevrnula traktor pa je sina , djete 5 godina otkopavao golim rukama ispod traktora, da vidis kako poslije sahrane malom ostali iz sela popravljaju kocnice, vuce i ostalo i ne registrirane prikolice.


Da dodam original vuca na tehnostrojci od 4 tone je jaca od ove na slici. Ovdje od prije nekoliko godina ako nesto tako radis moras imati atestiranu vucu , nije bilo kod nas pa nabavljali iz Italije , mora imati plocicu na sebi itd. Takodje samo jednu kamionku mozes vuci , odnosno sve zavisi od snage traktora , za 2 prikolice ti treba profesionalna vozacka kao i za kamion sa prikolicom itd. to su neki zakoni koje su poceli da traniraju od ulaska u EU.

Prije nekoliko godina ako te policija zaustavila(ako hoce) sa recimo 3 tonkom bez tablica(ne registrirana) naplacivali 500E kaznu a za registriranje takve treba ti 100E , pricamo o prikolicama sa naletnom kocnicom tipa kikinde ,dubrava itd.
 
Poslednja izmena:
Daleko od toga da su losi... Sad vec imam na umu 2-3 forumasa koji bi mogli nabaciti komentar tipa: "Samo seljaku uzimaju pare bez veze" a to je daleko od istine. Treba jos povecati kazne, ja mislim da su pre male s obzirom sta se i cime vuce te koliko brzo. Meni se smiju sto registriram svake godine kombajn i prikolicu dvoosovinku 3 tone a obadvoje od toga NIKAD ne izlazi iz kruga 5km od kuce.

Sumske prikolice za prevoz metraze MORAJU biti atestirane, registrirane i imati kocnice. Sasije od tamica su skocile po cjeni da ne mozete zamisliti, samo zato sto imaju atest i moze se od njih praviti prikolica za sumu. Kod nas to gledaju i bome i naplacuju kazne a ak se pravis previse pametan iskljucuju iz prometa a to je jos 50 peripetija. Sumarijski kamioni su prije vozili dugometrice koliko stane u stice, unazad dvije godine voze na kamionu i prikolici sto bi se prije moglo nagurati samo na kamion mal te ne...

Svi sto vuku prikolice bez kocnica, dvije prikolice s malim traktorom ili kao sto vidim po slikama iz Srbije po 3 prikolice zrna s 577 bez kocnica, to bi islo u zatvor na godinu dana. Na igraju se samo sa svojim zivotom, nego sa svacijim ko se nadje na putu. Kod nas je jako rijetko vidjeti da netko vuce dvije prikolice od jednom, bez obzira kakav traktor je u pitanju...
 
Upravo o tome ja pricam... Da se mene pita za ovo bi isla kazna 5000€ plus kazna za (vjerovatno) ne posjedovanje dozvole za vucu tolikog tereta, za (vjerovatno) neispravne instalacije i jos kojesta svasta. Cesali bi se i gdje nikad nije svrbjelo...

Dosta sam se najezio kad je na potezu Ruma-Golubinci neki baja Dzipom vukao zmajevku punu klipa nekih 50-60km/h Tad nismo imali kamere na telefonima al to nikako nije normalno ponasanje.

Kud si s ovom kombinacijom dugacak ko gladna godina, kud si spor, neokretan, treba te covjek autom zaobici a ne moze jer si predugacak i nije sigurno obilaziti ovakvu kompoziciju. Sta tek mislis da se nesto zbilja i desi...
 
Upravo o tome ja pricam... Da se mene pita za ovo bi isla kazna 5000€ plus kazna za (vjerovatno) ne posjedovanje dozvole za vucu tolikog tereta, za (vjerovatno) neispravne instalacije i jos kojesta svasta. Cesali bi se i gdje nikad nije svrbjelo...

Dosta sam se najezio kad je na potezu Ruma-Golubinci neki baja Dzipom vukao zmajevku punu klipa nekih 50-60km/h Tad nismo imali kamere na telefonima al to nikako nije normalno ponasanje.

Kud si s ovom kombinacijom dugacak ko gladna godina, kud si spor, neokretan, treba te covjek autom zaobici a ne moze jer si predugacak i nije sigurno obilaziti ovakvu kompoziciju. Sta tek mislis da se nesto zbilja i desi...

Ja sam ih vukao do asfalta, tamo smo prekacivali 2 za veci traktor i jedna ostaje za fergusonom i mogu reci da mu je i ta jedna vise nego puna kapa jer mi treba 20 metara da se zaustavim jer nemam vazdusne kocnice. Kod mene u selu ima 50-ak fakovih petotonki i ni najednoj nikad nisu bile ukljucene vazdusne kocnice. Svetlosna signalizacije nikome ne radi sem meni i jos jednom komsiji.

- - - - - - - - - -

Upravo o tome ja pricam... Da se mene pita za ovo bi isla kazna 5000€ plus kazna za (vjerovatno) ne posjedovanje dozvole za vucu tolikog tereta, za (vjerovatno) neispravne instalacije i jos kojesta svasta. Cesali bi se i gdje nikad nije svrbjelo...

Dosta sam se najezio kad je na potezu Ruma-Golubinci neki baja Dzipom vukao zmajevku punu klipa nekih 50-60km/h Tad nismo imali kamere na telefonima al to nikako nije normalno ponasanje.

Kud si s ovom kombinacijom dugacak ko gladna godina, kud si spor, neokretan, treba te covjek autom zaobici a ne moze jer si predugacak i nije sigurno obilaziti ovakvu kompoziciju. Sta tek mislis da se nesto zbilja i desi...

Ja sam ih vukao do asfalta, tamo smo prekacivali 2 za veci traktor i jedna ostaje za fergusonom i mogu reci da mu je i ta jedna vise nego puna kapa jer mi treba 20 metara da se zaustavim jer nemam vazdusne kocnice. Kod mene u selu ima 50-ak fakovih petotonki i ni najednoj nikad nisu bile ukljucene vazdusne kocnice. Svetlosna signalizacije nikome ne radi sem meni i jos jednom komsiji.
 
IMG_20161002_125520_zpsxylnibn1.jpg

Kod mene je taj zaštitni ram pukao.Ne bi nikada na njega ugradio vuču jer je slab za tu egzibiciju.

Ja sam vario direktno na sasiju prikolice U profil,pa ojacanja uzduz i popreko i + po sredini U profila jedan progil ka gredi koja je iznad zadnje osovine prikolice...a ugradio sam kamionsku poteznicu.
 
Vlado jel tvoja bolja?
Tuda ne može da se popne unutra pošto su stranice visoke+nadgradnja.Sa prednje strane ima 3 papuče za pentranje.Dosla je sa slomjenim ramom,zavaren je a pre neki dan je išla u kurvanje pa su ga opet s.ebali.
 
Nazad
Vrh