Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Nije svejodno, kakvo blato je u pitanju. Ako je zemlja peskovita, ne lepi se tolko i brze se susi. Kod nas u Sredjem Banatu zna se kakva je zemlja. Lepi se, ko lepak za miseve i treba joj dve nedelje, da se osusi.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Tata je pre 2 godine zapao prvi put sa kamionskom Gosa 16 tona nosi nisu dupli tockovi i zmajevka za njom. I bila je jedna bara na putu i plasio se da prodje sa 25 tona robe kroz nju i ljudi su vec u njivi obilazili tu baru i on nije previse otisao u njivu i zadnji tocak prosao kroz mekse malo i potonuo samo jedan tocak na kamionki,rus 1025 ni da je mrdne samo je ljulja i ukopava jos vise, zetor 160 ks nije mogao da je izvuce tek kada su njih dvojica zajedno izvukli su je lako a samo jedan tocak potonuo. Ipak 2 zmajevke u njoj ima, da sam natovario 8-10tona verovatno ne bi bilo problema sa zapadanjem kada je kisna godina,bar tako mislim.
 
Moze li neko da mi razjasni čemu dva creva za ulje na svakom klipu? Sa jedne strane su sva 4 creva povezana na glavno i tako do traktora a sa druge strane takodje na glavno i na mesto gde napred izbija to glavno crevo iz šasije blindirano jednim dragom.

Послато са 2201117TY помоћу Тапатока
 
Ali oba ulaza na klipovima su na donjoj strani, pa ne znam jel moguće da je dvosmerni

Послато са 2201117TY помоћу Тапатока
 
Košutiću, imaš svakojakih manjih kamionki samo kaži koliko si spreman da platiš?

Moj cilj je da stavim balonke gume (sad već može da se nađe i 445 22.5) i da dignem stranice da budu duple 1.6m u tom slučaju svaka nosi 20+t neto a i dalje ostaje ispod 5t prazna. Odvučem 2 prazne, jednu punu vraćam. Malo tura, malo vozanja.

Meni se dešavalo da sasušena zemlja ispada iz duplih točkova i posle par meseci.
 
Gledam ove prikolice vecina ih je u dobrom stanju i extra su utegnute, imam pitanje za ljude koje rade dosta usluga privatno, da li daju prikolice, i kao ih cuvaju od ljudskog faktora, ja kad god sam pozajmio prikolicu, uvek je neki belaj bioo, a drzim ih u dosta dobrom stanju...
 
Za te i manje pare imam ovu kao platformu.

Lane je Sremac84 prodavao kamionku kao puska za 1500e al prevelika mi za dvoriste.
Pa Milenko je tu prikolicu hteo da menja sa mnom još pre 7-8 godina za Zmajevku pa je bio razgodio.
Za te pare koliko si ti spreman da platiš imaš staru malu Zmajevku kamionku sa glavčinama za duple točkove ali ima samo po jedan točak. Prikolica se nalazi u Žablju.
 
I ne kupujem sad,ali kad bi izasla neka slicna po opisu sto sam rekao i kupio bih.
Milenkovu je kupio komsija deli nas 2 kuce kad sam mu rekao stanje i zasto nisam kupio on je sa slepericom otisao i odma natovario bez gledanja.
Sad ima dve tu manju bas kao sto sam opisao kupio pre cca 5 godina za ispod 1500e i Milenkovu. Iskrsnice nekad opet povoljno.
 
Proveri ovo kolega

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
Nisam mogao da vidim slike na starim postovima kad sam čitao temu od početka ali ako sam dobro razumeo ovako nešto je svojevremeno mindjušar uradio i kontam da onda na tehničkom niko nije ni gledao ali danas teško da bi prešao sa ovim

Послато са 2201117TY помоћу Тапатока
 
Ako je trgovina bila prošle godine u proleće onda je Milenko mogao dobiti preko 2000 da je na otpad dao zato što je gvožđe išlo glat po 50 dinara i jako puno kamiona i prikolica je na otpadu završilo. Ako se ne varam, ta njegova bivša prikolica je Goša 7.2m?
 
Gledam ove prikolice vecina ih je u dobrom stanju i extra su utegnute, imam pitanje za ljude koje rade dosta usluga privatno, da li daju prikolice, i kao ih cuvaju od ljudskog faktora, ja kad god sam pozajmio prikolicu, uvek je neki belaj bioo, a drzim ih u dosta dobrom stanju...
Prikolice nikom ne dajemo. Radimo dosta usluga. Ponekad dam dubravu malu nekima sa jutro-dva i to sa naknadom od 500 dinara. Održavaj, odradi tehnički, drži sve ispravno, upakij da ne curi a da drugima bude lepo... Paz' da ne bi...
 
Nazad
Vrh