Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Gde si trazio potvrdu o promeni namene?
Saglasnost trazis kod proizvodjaca.
Samo da te obradujem. Svaki zahtev za prepravku u FAP-u se proverava. Proveraaju podatke o vozilu iz njihove baze podataka i onda direktor korporacije izdaje saglasnost (ako je sve u redu) i to samo PRAVNIM LICIMA. Saglasnost kosta 18.000 dinara, a ukoliko nemas plocicu, bolje je izradi kod ovih sto se time bave da je ne bi placao jos 18.000 din.
 
Kada sam ja radio atest po Zakonu su morali da se skinu pomoćni gibnjevi, udvojeni točkovi, produžetci stranica, prepravka sa dvokružnog na jednokružni sistem kočenja i onda da se uradi tehnički pregled.Nakon tehničkog papiri se predaju načelniku sup-a gde on izdaje uput na atest pa se onda komisija iz AMSS CMV obaveštava i dolaze da odrade atest.Komisija je radila po svojim pravilima pa ništa od ovoga gore navedenog nije trebalo da se radi jer u suprotnom nisi imao prolaznost na atestu ali opet sa druge strane bez prepravke nisi mogao da dobiješ uput za taj isti atest, ludilo.U tehnički zapisnik je upisano da su izvršene prepravke i to je tako prošlo bez problema.Prvi dolazak komisije nisam prošao jer nismo mogli da nađemo brojeve ukucane u šasiju, zafarbani a pločica ništa nije značila i jednokružni sistem kočenja takođe ofirao sve.U drugom krugu sam prošao, farba i rđa išmirglani, brojevi se jasno videli i ubačen ventil sa 2 creva prikopčanih na traktor.Da sada radim atest birao bi neku prikolicu strane proizvodnje koja ima zastupništvo u Srbiji jer naše fabrike ili ne rade ili ne znaju koliko bi naplatili potvrde.
 
Da li neko zna da li se u Republici Srpskoj mogu kamionske prikolie registrovati na traktor?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Могу се регистровати трајно само се мора промјенити категорија возила, ја сам дао папире да се региструје па сад чекам да буде готово

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Meni su danas kod nas u tehnickom rekli da se ne moze registrovati. Otici cu sutra u policiju jos da provjerim

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Имаш поруку у инбох

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Имаш ли саобраћајну од приколице

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Гдје је била регистрована задњи пут

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Kaciti i voziti ovako. Barem ce biti jeftinije nego traziti sve papire i registrovati je svake godine.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Kod nas rekli kamionske ne mogu vise na zelene,ono sto bilo na dva svedoka i reg se vise ne vazi...ja moju teram bez tablice

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kamionske prikolice nisu mogle da se registruju na izjavu dva svedoka.Bilo bi malo previše da je neko sa tehničkog pregleda to svesno uradio.
 
Veruj mi da su prolazile barem kod nas...ali evo u Jagodinu gde je Palma niko ne dira u vreme vrse i berbe traktoriste..ljudi voze i vuku sta imaju...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Verujem ti, zašto ne bi verovao.Kod nas to nije moglo.More kamionskih prikolica vuku traktori na bele tablice.Neki imaju nove, neko na trobojku, neko još na petokraku i tako to ide jer nas ne dira policija da kucnem u drvo.
 
Nazad
Vrh