Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

A pošto je kajsija opšte poznata po jakom i vitkom deblu i dobrom kompatibilnošću sa drugim podlogama trebalo bi je koristiti :haha:
 
Ma Oktopode, nisi shvatio...migavac-stenli-kajsija-breskva....

- - - - - - - - - -

Mala šala, naravno..
.Čestitam svima 100 strana i preko 2000 postova...Sa moje strane imalo se šta saznati...a to što se saznavalo , bilo je od kvalitetnih ljudi...
Hvala vam drugari!!!
 
Земљаче,наслушао сам се прича о успесима и достигнућима у овој области.Постоје теоретичари,а и практичари који су развили разне теорије.Трешња на вишњи,кајсија на виноградској брескви и.т.д.Ако све то може зашто не би могла и бресква на кајсији у циљу напредка.
 
Ja sam juče, konačno, "obradio" moje kalemljene šljive i trešnje. Razvijao sam izolirku i streč foliju i skraćivao onaj patrljak plemke iznad izrasle grančice. Još ranije sam odabrao bolji pupoljak i uklonio lošiji , te capnuo, odnosno pincirao vrhove porasta...ima sada čak i pomalo prevremenih grana...
Samo dve, odnosno jedna šljiva i jedna trešnja imaju porast od svega desetak cm. ...šta će biti sa njima ne znam...videćemo....
Na jednoj mi se malo odvojio donji deo spoja, pa sam ponovo zategao trakom...a na jednoj mi je pošla sa trakom i jedan deo kore, kad sam video, malo sam jače cimnuo, tako da nije napravljen ceo prsten oko voćke, tjt. oštećenje je samo oko polovine prstena...šta će biti ...videćemo...
Pored ovih radnji zalio sam svaku sa 6 lit. vode i privezao za kočić, labavo naravno, one poraste...
 
Evo da pogledate šta sam je radio ako mogu da nazovem kalemljenje jer sam još uvek početnik.

Evo jednog uspešnog prolećnog kalemljenja na engleski spoj - kako ne treba raditi - ipak se primilo:
Nektarina na odraslu vinogradarsku breskvu.


Evo kalemljenja na spavajući pup (koji se radi kad su Trojice jer kako narod kaže trojica pomažu a ja radio dan pre) nisam siguran da će se primiti a nisam siguran ni da sam dobre/potrebne pupove uzimao. Grančica krene do kraja vegetacije.
Kalemio sam na T, skidao sam drvenasti deo plemke, ostao je samo onaj zeleni spoljašnji deo. Možda sam previše pritiskao kad sam pravio vodoravan rez a podloga je bila 'zelena'.
Plemka je trešnja kerminka na podlogu višnje koja izbija iz korena. Više bih želeo da opstane plemka i da mogu da uzmem par pupova da kalemim na divlju trešnju. Da ne plaćam stalno pivo drugaru (posle ne možemo da se rastanemo). Blizu placa rastu divlje trešnje (al kod komšije) a jednu mladu ću presaditi samo ako preživi kombajniranje pšenice. Već sam uzeo par koštica pa ću probati da posadim pre zime.







Evo kako mi se čini da je neuspelo. Ovo je kajsija na izdancima podloge koji su izrasli ispod šljive. Iako se primi a opet mislim da neće, biće teško da se odvoji od korena. U voćnjaku sam kalemio na podlogu migavca i čini mi se da se ti kalemi bolje drže ali ipak nemam neka očekivanja.





Eto pokušavao sam nešto da kalemim, čitam vaše postove pa hvatam zazubice pa reko i ja da probam. Ipak je potrebno mnogo znanja i veštine.
 
Ja ću samo reći iz mog iskustva, alat, alat i ponovo alat.

Vrlo se lako uđe u fazon ali nož mora da seče kao kroz puter inače od posla ništa, samo se iznerviraš i posečeš ili sebe ili garderobu a kalemljenje se svodi na znoj, psovke, muku i budženje.
 
Potpisujem gore navedeno (vjezba i alat).
Dodao bi i mislim da spada u 3 najbitnija cimbenika - odabir vremena kalemljenja.
Pratiti vrijeme i odabrati pravi trenutak za kalemljenje...
Ako opere kisa ili smrzne mraz ili dehidrira na suncu uzalud je trud sviraci.
 
Ma saglasan sam sa vama....Ali ako bi počeli priču kao Knez....Gde bi nam bio kraj??? Možemo napisati gomilu uslova koji se treba ispuniti.....da bi bilo uspešno kalemljenje...velika priča bi se mogla ispričati i gomila teksta napisati...
Ali sam čin kalemljenja nije kraj....samo kalemljenje podrazumeva i praćenje nove biljke tokom cele sezone...jer se može greška napraviti i sada...prođe životinjka , sleti ptica, pa vetar, pa i nemar sopstveni i džaba ti prethodni " idealni uslovi...i alat i vreme i plemke i još što-šta i još koječega"....Znači praćenje biljke dok se ne formira u " stabilnu novu biljku" ( e sad kad nastupa taj trenutak???) ili izvadiš i prodaš....kako-ko...
 
Upravo tako. U glavi imam plan šta bih posadio u voćnjaku. Sad pravim plan kako da zasadim par voćaka pored kanala koji održavaju Srbija vode a da mi ih oni ne poseku kad sređuju obale. Koliko vidim preskaču divlje jabuke, divlje trešnje, orahe i migavce a ima i nekih divljih leski koje rastu u žbunu. A strašno mi se dopao postupak člana ubovicratko koji je posadio neku voćku klincima iz kraja. I ja imam iste namere pa ću da ako mi nešto uspe u narednim godinama da posadim nešto preko puta kuće u ulici gde stanujem pa nek se deca slade.
 
Pa druže požuri...Dok ti ti izvežbaš i sprovedeš u delo , ta "deca" na koje ti računaš ....završiće fakultete...ha ha ha
Šalim se , naravno...ne zameri...
Jako lepe planove imaš i želim da ti se ostvare....što kaže Ratko i više nego što planiraš....
 
Ako sljiva Stenlej ima sarku, da li moze to da se isece ispod kalemljenog mesta i da se nova sljiva nakalemi na tu podlogu dzenarike? Da li ce i novi kalem imati bolest sarku? I da li od sarke boluju divlje sljive, dzenarike, belosljive i sl?

Ovo pitanje sam postavio u temi Sljiva, ali posto ima delova kalemljenja rekoh da pitam i ovde
 
Blizu placa rastu divlje trešnje (al kod komšije) a jednu mladu ću presaditi samo ako preživi kombajniranje pšenice. Već sam uzeo par koštica pa ću probati da posadim pre zime.

Svakim danom, što se žetva pšenice više približava, strepim sve više i više da tu izniklu divlju trešnju ne pregaze i unište pri kombajniranju. A baš sam se nameračio da je sačuvam.
Da li bi bilo pametno da je presadim ovih dana? Da li bi se primila i opstala?
 
Nazad
Vrh