Kakvu zaštitnu masku koristiti pri prskanju voćaka

Koji kineski filter je ekvivalent za ABEK, posto na netu pise da je to
A - High-boiling (>65 °C) organic compounds
B - Inorganic gases (hydrogen sulfide, chlorine, hydrogen cyanide)
E - Sulfur dioxide and hydrogen chloride (acidic gases)
K - Ammonia and amines

A za ovaj kineski 6001 pise samo Organic vapor?
 
Poslednja izmena:
Nema to kod kineza , imaju sve boje (slova a b e k) zasebno ili kombinaciju dve boje.

Sve cetiri boje (slova) kao sto trazis a b e k zajedno ,ja nisam nasao kod kineza..


Poruci samo masku a abek fiktere kupi kod nas.
 
Onda je najpovoljnije da se poruci ta maska iz linka, sad joj je cena 18e sa svim dodacima, a nasi da ocarine i oporezuju na kraju ne bi trebalo da izadje preko 25e, a posle da se kupe filteri kod nas za 15e. Koliko mogu da vidim ovi dodatni beli filteri sa drzacem bi trebali da pasu na ovaj ABEK filter.
 
Onda je najpovoljnije da se poruci ta maska iz linka, sad joj je cena 18e sa svim dodacima, a nasi da ocarine i oporezuju na kraju ne bi trebalo da izadje preko 25e, a posle da se kupe filteri kod nas za 15e. Koliko mogu da vidim ovi dodatni beli filteri sa drzacem bi trebali da pasu na ovaj ABEK filter.

Ako se carini i oporezuje na cenu od 18e to je 26e, plus piše na sajtu shiping skoro 5 usd (mislim da je to isporuka), plus ovde filteri 15e... to je negde oko 45-46e... ja sam juče naručio i BG sve to za 5700din tj 48e... stiže sutra a iz Kine čekaš 5-8 nedelja... dali se isplati?!
 
Evo jeftinije http://dodatnaoprema.com/maska-sa-jednim-filterom-1011-d/zastitna-disajnih-organa-cene/114056
Onda je najpovoljnije da se poruci ta maska iz linka, sad joj je cena 18e sa svim dodacima, a nasi da ocarine i oporezuju na kraju ne bi trebalo da izadje preko 25e, a posle da se kupe filteri kod nas za 15e. Koliko mogu da vidim ovi dodatni beli filteri sa drzacem bi trebali da pasu na ovaj ABEK filter.
Ako se carini i oporezuje na cenu od 18e to je 26e, plus piše na sajtu shiping skoro 5 usd (mislim da je to isporuka), plus ovde filteri 15e... to je negde oko 45-46e... ja sam juče naručio i BG sve to za 5700din tj 48e... stiže sutra a iz Kine čekaš 5-8 nedelja... dali se isplati?!
Ne carini se ništa ispod vrednosti od 50 evra, a obično onda ni PDV ne naplaćuju (bar BG carina). Ova maska sa svim dodacima košta oko 18 evra sa isporukom.
 
Poslednja izmena:
Ovako izgleda uzivo. U kombinaciji sa naocarima ne vidim razliku u odnosu na onu koja pokriva celo lice, nesto malo obraza je otkriveno u odnosu na celu. Pase bas dobro.

Hteo sam da dodam jos nesto. Ovi ABEK su gasni filteri, jel to zapravo znaci da ja npr stavim masku, otvorim kesu praskastog preparata i to sve udahnem jer je prah? U radnji mi rekose da ne filtrira tecna i cvrsta stanja, samo gasovita. Ako je tako, plus ovo za tecna, predfilteri itekako trebaju.

Juce sam npr koristio Merpan i Tonus i ne pomerio se sa mesta osetio sam Merpan, ne kao pre ali znam taj slatkasti trip, znam mu ukus. Masku sam koristio od pre otvaranja preparata sve do kad sam oprao prskalicu.

 
3m preporucuje ovaj filter za rad sa pesticidima
U svakom slucaju mislim da je predfilter potreban.

A sto se tice carine, po pravilu se ne carine i ne porezuju posiljke do 70e ako ide od fizickog lica za fizicko lice.
A za posiljke nekomercijalne prirode do 50 e placa se samo PDV, a ne i carina. S obzirom da kinezi pisu svasta na posiljkama, da je to poklon, pa da je cena 1$ itd., sve je onda na proceni carinskog sluzbenika, pa kako ko prodje.
 
Vidis ovi filteri sta im je ovo roze kao poklopac, da li je to predfilter...nisam video takve nit u radnji pomenuse pogledacu po netu vidim pasovace i na moju masku.

I ovde pise up to one shift sto ja razumeh kao jednokratni ali mozda samo ako smo izlozeni cesticama pomenutih karakteristika to nisam razumeo
 
Ja mislim da trenutno koristim ABE1 filtere i predfiltere P2 (tako su imali kada sam kupovao skoro u Jajincima) i masku 3M 6800 (original) i TVRDIM da se apsolutno NIŠTA ne oseća kada vetar vrati hemiju na mene i okupa me tokom prskanja.

Upravo sam stigao sa prskanja, baš taj Captan sam koristio
 
Nazad
Vrh