Kako sam napraviti skladištni prostor za kukuruz i mehanizaciju

Gleda li iko kakva je situacija sa kukuruzom u podnim skladistima da ne krene da se pali od ovih vrucih dana
 
@Grujo

Izvini na pitanju, jel ti to praviš garažu za tenkove ili šta?
Meni je u podnom skladištu sloj kukuruza debeo i po tri metra a dole običan beton od 15cm, bez ikakve hidroizolacije, pa nikad nisam imao problema sa vlagom.
 
Kod mene je voda u suvoj godini na pola metra. Evo trenutno je na 30cm.
Najvažnije je da spojevi betona budu dobro zaliveni smolom, a ostalo ne brigaj. Beton neće nikad da prenese vlagu iz zemlje u kukuruz.
Najvažnije je da se skladišti kukuruz sa max 15% vlage i onda neće biti problema. Svi koji kažu da se može skladištiti kukuruz sa više vlage u podnom skladištu su samo delimično u pravu. Takav kukuruz se mora mešati, elevirati, inače će sigurno početi da se kvari.
Neko je ranije napisao da bez problema čuva kukuruz sa 18% vlage. To ne verujem. Takav kukuruz se jako brzo zagreje - kvari.
 
uhh, lepi su (koliko moze biti lep takvo nesto) :)
koliko stane (npr. u 1, pa mozemo izracunati X2 :) ). Sto si/ste tako odlucili? Bolji je od "klasicnog" ili... jeftinije izadje ili...?
 
U njih staje 4 vagona sinta zita kad se okrune,manje prostora zauzimaju,bolji su od klasicnih iz vise razloga...
kao npr. jedan od razloga je to sto ne mogu misi u njega ulaziti,bolje se kukuruz susi(zato sto ima ventilaciju (cilindricni otvor)kroz sredu..)
 
dsc00376.jpg
[/IMG]
dsc00375.jpg
[/IMG] Betoniranje 5.05.2012.
dsc00376.jpg


---------- Poruka napisana 01-06-12 u 23:34 ---------- Prethodna poruka je 28-05-12 at 23:41 ----------

Davno zavrseno betoniranje i jucasnja montaza bindera!
dsc00463.jpg
[/IMG]
dsc00439.jpg
[/IMG]
dsc00449.jpg
[/IMG]
 
@ dr. Gruja odlicno je ispao hangar :bravo:

Da li mozda znas kolika je unutrasnja korisna visina, tj od betona pa do donje ivice resetkastih nosaca?
 
Grujo , odlično , i ja sam nešto tako , počeo , samo neznam dal ću imati "vremena" ove godine da završim .
Čini mi se jedino , da bi vrata za ovu namjenu trebala biti malo više ojačana . Dobro je što su zidovi tako gusto išarani betonskim gredama , čak i tako treba provjeriti ako se baš baš visoko napuni.
 
Treba da napravim vrata na šupama gde skladištim veci deo zrnastih useva i hoću da vrata budu viseća klizna .
Ali nigde ne mogu da nađem cevi za to ..??
Zna li neko gde ima tih cevi da se kupi ?? ( kod nas gde god pitaš , nema !!!)
 
Nazad
Vrh