Kako sam napraviti skladištni prostor za kukuruz i mehanizaciju

CetojevicM

Član
Učlanjen(a)
7 Sep 2012
Poruka
639
Stubovi su betonski, horizontalno izliveni, pa posle pomocu ankera pricvrsceni za plocu, duzine su 3m a sirine su 14x15cm, na delu od ploce do balvana mjera je 28x15cm

Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
5.969
Mi smo adaptirali postojeci objekat za prijem zrna, a izgleda ovako:

Bilo je zenskih ekipa :))

Nesto sam i ja doprineo adaptaciji..

Ostalo je jos da se pozatvaraju svi otvori i kliznu kapiju da namestim, materijal je u dvoristu al mi jedna dzambo vreca izletela pa nisam smeo da je postavim...

KAMENI

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2012
Poruka
2.686
dragan.kovacev Lepo odrađeno.....:ppozdrav:

Zanima me kako se ponaša kukuruz na betonu jer vidim na slikama da nisi stavljao nikakvu izolaciju ispod njega ?

tesla

Član
Učlanjen(a)
29 Maj 2011
Poruka
2.369
Sledeći put dva reda vreća dole, pa jedan gore, ovako hoće da se izvrnu. Inače odlično adaptirano skladište :bravo:.

ichbinmilan

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2013
Poruka
1.728
Zanima me kako se ponaša kukuruz na betonu jer vidim na slikama da nisi stavljao nikakvu izolaciju ispod njega ?
Mene interesuje isto, tj slično. Treba da betoniram senjak ove godine. To su prolazi kojima idu traktori i mašine. Da li da stavljam nešto ispod betona, neku foliju, geotekstil? Ima li potrebe za tim?

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
5.969
dragan.kovacev Lepo odrađeno.....:ppozdrav:

U malim podnim skladistima gde sam do sad drzao kukuruz na istim podlogama, samo u coskovima je htelo da budjavi, mislim da i ovde nece bit problema. Da ne pricam mnogo, videcemo kad pocnemo da tovarimo :))

- - - - - - - - - -

Sledeći put dva reda vreća dole, pa jedan gore, ovako hoće da se izvrnu. Inače odlično adaptirano skladište :bravo:.
Vidi se na predposlednjo slici da je dole poceto sa 2 reda, al i pored toga caka je u necemu drugom!?
A to je da smo vrece punili na licu mesta, umesto da smo ih punili bilo gde i da smo ih postavljali sa frontalom, jer kad frontal podigne vrecu kukuruz se u njoj malo sabije i kad je postavi na zemlju postavi je ravno, a kad se puni na licu mesta uvek negde povuce malo i to nije vise stabilna vreca :ppozdrav:

Vrh