Kako povećati natalitet u Srbiji?!

Samo lova .
Prvo 10.000
Drugo 20.000
Trece 30.000.
Subvencije za auto i bebi opremu.
Besplatan vrtic,knjige,boravak u skoli.
Majci obezbedjen posao.
Majci placeno podizanje dece dok ne krene u vrtic,u visini prosecne plate.
U sustini samo lova.

Sve ostalo je mlacenje slame u savremenom dobu,kapitalizmu i hriscanstvu.
Zapadno drustvo severne hemisfere je dekadentno.Nestace.
 
Samo lova .
Prvo 10.000
Drugo 20.000
Trece 30.000.
Subvencije za auto i bebi opremu.
Besplatan vrtic,knjige,boravak u skoli.
Majci obezbedjen posao.
Majci placeno podizanje dece dok ne krene u vrtic,u visini prosecne plate.
U sustini samo lova.

Sve ostalo je mlacenje slame u savremenom dobu,kapitalizmu i hriscanstvu.
Zapadno drustvo severne hemisfere je dekadentno.Nestace.
A odakle pare za to?
 
E tek je to debilitet.Znam nekoliko porodica koje imaju uzeto po nekoliko klinaca i razvili ljudi pravi biznis od toga.
 
To i kod nas ima nekoliko porodica.Jedin uzeli 3 deteta nasih, drugi mogu dobiju max 2 ali cokoladnih.Ovi prvi svuda imaju neke veze, namlatise se para od dece cuvaju ih godinama.
 
A odakle pare za to?
Odakle para za 10000,20000 evra subvencije za svakog radnika stranim firmama.
Odakle pare za fiat.
Odakle pare za Geox.Ljudi dobili otkaz,investitor pobegao a iz budzeta svaki radnik dobio po 57000.

Pa od mene i tebe.I od Pere,Djoke.
Mila ratara sto placa naftu 170 i Peru stocara iz Bogatica.
Marka Sumadinca i Janosa iz Pacira.

Placamo i mi poreze,akcize....Samo se ne trose kako treba.

I od onih xx milijardi duga koje ce vracati nasi unuci.
Porodica kad se iseli iz Srbije u startu je "dobra "20.000 dolara.
Svaki stanovnik duguje oko 5000.
Sad,dobijes dete,vec je duzno 5000 dolara.
Perspektiva-ravna pozitivnoj nuli....

Al politika je kurva,ne bi trebali o tome....mnogo.
 
Odakle para za 10000,20000 evra subvencije za svakog radnika stranim firmama.
Odakle pare za fiat.
Odakle pare za Geox.Ljudi dobili otkaz,investitor pobegao a iz budzeta svaki radnik dobio po 57000.

Pa od mene i tebe.I od Pere,Djoke.
Mila ratara sto placa naftu 170 i Peru stocara iz Bogatica.
Marka Sumadinca i Janosa iz Pacira.

Placamo i mi poreze,akcize....Samo se ne trose kako treba.

I od onih xx milijardi duga koje ce vracati nasi unuci.
Porodica kad se iseli iz Srbije u startu je "dobra "20.000 dolara.
Svaki stanovnik duguje oko 5000.
Sad,dobijes dete,vec je duzno 5000 dolara.
Perspektiva-ravna pozitivnoj nuli....

Al politika je kurva,ne bi trebali o tome....mnogo.
Svi znamo da su te subvencije presipanje iz supljeg u prazno i da mi te pare zapravo nemamo. Sve su to krediti koji nas i nase potomke pretvaraju u duznicke robove.
Ako je problem u novcu, resenje je da se ukinu i smanje mnogi porezi, a ne besomucno davanje i sakom i kapom koje samo ide na ruku "odredjenoj manjini" koja ionako nema nizak natalitet. Naravno, to bi znacilo da nema vise mesta za par stotina hiljada stranackih lezilebovica na drzavnim jaslama. Ali, rekosmo da necemo o politici...
Mada ja sam ubedjen da nije samo rec o novcu, on je uglavnom samo izgovor.
 
Samo lova .
Prvo 10.000
Drugo 20.000
Trece 30.000.
Subvencije za auto i bebi opremu.
Besplatan vrtic,knjige,boravak u skoli.
Majci obezbedjen posao.
Majci placeno podizanje dece dok ne krene u vrtic,u visini prosecne plate.
U sustini samo lova.

Sve ostalo je mlacenje slame u savremenom dobu,kapitalizmu i hriscanstvu.
Zapadno drustvo severne hemisfere je dekadentno.Nestace.
Ovo bi mozda moglo da upali na selu, u gradu ne bez obzira na pare. Gradski parovi se zadovoljavaju zivotom bez dece ili eventualno sa jednim. Njima treba sloboda da zive zivot punim plucima i da im deca ne oduzimaju slobodno vreme. Dati zenama na selu placeno trudnicko i te predlozene pare jer imaju vise vremena za odgoj i vaspitanje dece. Dede i babe na selu imaju ljubavi i volje da cuvaju unucad, a ne odmah sa dve godine u obdanista i jaslice. I jos puno slicnih stvari.
 
Nije samo riječ o novcu mada bi priliv novca trenutno ublažio negativno stanje.
Mislim da je glavni uzrok u razvoju pojedinca. U nekadašnja vremena pojedinac je sam teško opstajao. Bila mu je potrebna sigurnost i zaštita velike porodice i društva. To je još uvijek izraženo u siromašnim društvima i zajednicama kojima prijeti fizička opasnost. To je podsvjesna borba za opstanak. Ekonomski situiran pojedinac nema tih briga. Sad je dovoljan sam sebi i može komotno da živi.
Kod nas je neko prelazno vrijeme kad nas još uvijek vuče pripadnost društvu ali i zov na samostalnost.
Porodica traži obavezu a mladi ljudi, slobodu što duže. Da nije biološkog sata još kasnije bi se odlučivali na brak.
Sad će doći vrijeme da što prije odvoje djecu od sebe, čim odrastu, da bi opet imali svoj mir a sledeći nivo je da nemaju djece i to je kraj tog društva.
Na scenu stupaju druga društva na nižem razvoju svijesti i zauzimaju njihovo mjesto i sljed događaja.
 
Ljudi jel ste vi Bunike jeli, o cemu pricate, pa znate li vi koja je godina? Nije ovo 19.vek pa da se ugovaraju brakovi, da se radjaju deca jer ce jedan deo da nastrada od bolesti, drugi deo od ratova pa sta pretekne.
Ljudi danasnje zene devojke ne zele da trpe primitivce koji ce da ih maltretiraju, ponizavaju i da rade teske fizicke poslove.
Ne znam kako je u vasim krajevima u mom kraju sela se napustaju jer nemaju osnovnih stvari za zivot, nema asfaltiranog puta, nema vode, kanalizacije, interneta, nema osnovne zdravstvene zastite. Znate li vi koliko kosta vodjenje trudnoce i kako se vodi trudnoca? Pritom vodi se uglavnom kod privatnika a u drzavno se ide po doznake.
Nema vise zajednice, ljudi imaju potrebu da se osamostale to je tako, mnoge starije generacije to ne mogu da prihvate, moja majka i dan danas ne mzoe da prihvati da sam napustio kucu i otiso u grad da zivim.
Dobio sam dete u 35. supruga je godinu dana starija od mene (planiramo drugo dete), pricamo da bi voleli da kupimo imanje i batalimo kancelarijske poslove ali nema gde da kupimo. Nismo mi SLovenija pa da imamo uslova za zivot po selima, necemo da nam deca budu sama u vrtic, da putuju po 30km busom do skole....
 
Mnogo je selo zapostavljeno, to je jedan jedini razlog zasto su sve prazija...
Budimo realni, u gradu je zivot mnogo laksi i jednostavniji, vise slobodnog vremena... koga briga kakav je vazduh na selu ili voce i povrce iz vlastite baste kad sve to ima i u gradu za male pare.
Na dohvat ruke bazen, teretana, frizer, sminker, pedikir, masaza, restoran, kej, sta ti dusa hoce...
Samo jos jedna velika stvar, telefoni su zlo i upropastise zene!!!


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Podsjeti me na jednog mog komsiju . Dok nije bilo mobilnih telefona bas toliko , a on se batrgao sto duze da ne nabavljaju , u kuci mu je bio samo telefon obicni ne bezzicni , na zidu okacen , u hodniku gdje su plocice . Kaze nema nositi bezzicni po kuci , pa zena legne na krevet ili u fotelju pa divani . Samo u hodniku , nema stolice , a dole ledene plocice. Mobitel i internet ga je ipak pobijedio.
 
Ja sam iz opstine koja broji 34 sela, od 1971. do 2001 migriralo je 30000 ljudi, uglavnom za Nis, Beograd i preko.
Dok sam pokusavao da uradim nesto za opstinu tj. bavio se politikom prisustvovao sam kada predsednik opstine kaze da se ne isplati asfaltiranje ulice u jednom selu podno Suve planine jer ta ulica ako i selo slabo placaju porez. Sa takvim odosom nikad nece moci da se popravi situacija na selu a kamoli natalitet.
Natalitet moze da se poveca strategijom, boljim zivotom, obrazovanjem opet obrazovani ljudi bezobzira koliko imaju para, obezbedjen zivot nece srljati u pravljenju vise od 2 mzoda 3 deteta.
Mnogima je ova zemlja maceha pa i nemaju za sta da radjaju decu, lako je napraviti dete, 5 minuta slatko cel zivot tatko, tako se kaze u mom kraju, treba ocuvati to dete, odskolovati.
Supruga ima prijateljicu koja se iz grada udala u selo, ima dvoje dece ali taj mentalni sklop je pa bas seljacki, malogradjanski, od prodaje sira zaradjuju oko 1000e a mozda i jace mesecno, oni nisu hteli sinu da kupe racunar prosle godine da dete slusa online nastavu, posle se pita zasto dete nije zaiteresovano za skolu.
Nama nije problem natalitet nego i odlzak/bezanje iz zemlje, svi smos vesni da je sve teze naci valjanog majstora jer sve sto vredi je otislo, ono sto vredi i ostalo u zemlju polako zbog dazbina bataljuje profesiju nego idu u fabrike koje subvencionise drzava.
 
Мислим да је више проблем што држава није праведна према свим грађанима. Неки су привилеговани, недостаје правде и наде. Не постоји иста шанса за све па тако ће веза и пријатељство завршити посао пре знања, вештине и искуства. То је оно што боли и што ''тера'' младе људе да одлазе. Што ће више праведности добити у страној земљи него у својој.
Запостављају се војска и полиција, запостављља се црква, породица... све су то стубови ове државе. Животна средина...
Ми смо наравно сами криви за то. Сваки пут кад средимо нешто преко везе и пријатеља доводимо да барем троје четворо младих оде.
То ће нам се наравно обити о главу јер лекар преко везе те неће џабе прегледати ал ти мислиш да имаш паре... онда на операцију оде неко ко има више пара... или некад не будеш имао довољно... на крају кад будеш стар и матор ни паре ти неће помоћи... доћи ће екипа којој паре не значе...
Запоставља се животна средина... мислиш баш ме брига за тамо неки рудник... кад оно отпадне воде загаде твоју воду коју пијеш...
Овима који мисле да су све решили тако што су се учланили у странку све се у трену може окренути...
Углавном разумем да је комунизам у СФРЈ довео до тога да не волимо своју земљу и то је разумљиво али против тога се мора борити. Зашто је тамо неком Енглезу важно да има камен у Шанији или близу Аргентине а мени не треба да буде важно кад моју земљу хоће да отму или загаде!
 
Sve se slazem sem onog da je komunizam doveo da ne volimo svoju zemlju. Niisam bio komunista i cak sam snosio neke posledice sto sam odbio clanstvo, ali se ipak sa tobom ne bi slozio.
 
Ako se vodimo samo istinitim podatcima istina je da je najveci natalitet uvek bio u najsiromasnijim zemljama kako u svetu tako i kod nas. Natalitet u Srbiji je bio veoma izrazen posle drugog svetskog rata kada je drzava bila u mnogo teskom stanju a doduse tada je bio zabranjen i abortus a cim je drzava ojacala ekonomski pocelo je opustenije hedonisticki a trenutno je najveci problem u Srbiji to sto je mladja populacija totalno ubijena u pojam bez zelje bez samopouzdanja ,uplaseni celokupnom stresnom situacijom u zemlji u atmosferi u kojoj aktuelna vlast proizvodi i usadjuje paniku i nesigurnost svakodnevno i osim velikog mortaliteta prisutna je velika migracija a to su dve najbitnije stvari u drzavi o kojima niko ne vodi racuna.Tako se gubi drzava tako sve gubi smisao iscezavaju sve nacije na ovim prostorima osim Romske populacije
.Svako ima svoj odabir kako ce ziveti i koji su mu prioriteti u zivotu kajanje je jednog dana neminovno ali svest sta su prave i istinske vrednosti u zivotu na zalost u Srbiji je vrlo slabo izrazena bar za sada
 
Nazad
Vrh