Kako da pokažemo šta stvarno mislimo o našem položaju u državi

Da chitaju bilo bi dobro,ali njih mi ljudi neinteresujemo uopste.
 
Primer: sa severa zemlje (iz Subotice) krene jedna grupa ljudi ka Bačkoj Topoli tu im se priključe iz okruga Kikinde i iz Sombora nastavljaju put do Srbobrana tu se prikljućuju ljudi iz Bečeja ,Ruskog Krstura, Apatina pa stižu u Novi Sad Tu ih čekaju Zrnjaninci ( sa gajbu :ppozdrav: ) več su tu i iz Bačke Palanke ...........(ima nas 100 hiljada koji nisu zadovoljni sigurno)........ nastavili bi put do Stare Pazove , Nove Pazove i ........ i koji beše most Baščanski ......... Naravno sve sa traktorima i raznim mašinama
 
Ma da mi izazovemo to na globalnom nivou.
Ovako sami nista .Ima da se panduri praksuju na nama.
Ukoliko ne ponesemo i mi prirucna sredstva. :udri: :udri:
 
Šandore a ko će da plati gorivo.....daleko je npr Sombor od Beške, to ti je inače most na Dunavu na auto-putu Bg-NS.
 
mityoo je napisao(la):
Jos ako neko ima gusenicara onda smo carevi!

Ja ovo krijem u senjaku ispod bala za svaki slucaj

m84-1.jpg
 
Ma ne, znaš kakav je naš prosečan seljak, čim mu pomeneš da negde mora ići, a da neće ništa zaraditi, odmah pita ko plaća put!
 
Čugi je napisao(la):
Šandore a ko će da plati gorivo.....daleko je npr Sombor od Beške, to ti je inače most na Dunavu na auto-putu Bg-NS.
Eto vidiš zato će da trpimo i da radimo dok skroz ne propadnemo! :udri:
 
Sandor je 133.3% u pravu!
@Šošara
A ja idem za tobom sa Ursusom i tanjiracom ako zagusti da brisem tragove!
 
blokada puteva je naopaka stvar.prvo okreces javnost protiv sebe.onaj mucenik sto stoji i ceka da sklonis traktor, nista nije kriv i nista ne moze da pomogne.drugo, ljudi gube pare zbog blokade, opet ni krivi ni duzni...
pa kad te panduri razbucaju, dobiju jos i aplauz od onih u koloni.
ono sto nama treba JESTE sindikat i cvrsta organizacija koja ce unajmiti profesionalnu ekipu za PR. prvo da se trubi mesec dana o položaju poljoprivrede svakog dana u svim novinama, da bi se pridobile simpatije javnosti i pripremio teren za aktivniji pristup.
posle toga bi se moglo krenuti u akciju. prvo da se oteraju ovce pred skupštinu, pa se kroz nedelju dana prospe malo mleka, pa se založi bubnjara na kukuruz, a na kraju se napravi neka masovna akcija.
za sve ovo nije potrebna podrška svih.potrebno je da se ujedini 10% NAJVEĆIH i da to izfinansiraju.jeste trošak ali je dugoročno dobit veća.a najveći imaju i najveću korist i najveći interes u popravljanju položaja poljoprivrede.
pride, ti najveći ne smeju da zaborave male u kasnijim akcijama i njihov položaj.jer malih ima mnogo a što je više ljudi u toj priči lakše se postavljaju uslovi...
eto...
to su skice...moglo bi se to još razraditi...
 
Bas tako mada je ovo jako ozbiljna tema i necemo nista postici dok se ne organizujemo i ucinimo nesto da bar znaju da nam nije po volji to sto rade sa nama.
 
Setih se jedne pesme, prepoznaćete je "Proglašavam, druga taranu, za predsednika odbora za protest bez ograničenja trajanja mandata" :osmeh:
 
ma ovo je olos od vlasti nisam radikal ni niko od mojih,al isam bio da oni dodju jbt ovi su 8 g i ni makac,cela hr bila razrusena pa sad svi dobili nove kuce i ostalo...
imam tamo rodbine i oni dobijaju podsticaj 300e/ha,ne placaju porez na zemlju jer imaju pdv i imaju plavi dizel,malo li je??
ma blokirali su neke godine pa nista,vec sam rekao pre bg je za njih zakon jer ima 2000000 u krugu 40km a nas je saka jada ... :udri: :udri:
 
mityoo je napisao(la):
Sandor je 133.3% u pravu!
@Šošara
A ja idem za tobom sa Ursusom i tanjiracom ako zagusti da brisem tragove!

Mozes da potanjiras sto ja "preskocim" :D :ppozdrav:



Evo jedna ideja kako opremiti traktor za boj:

balkan_tenk.jpg
 
evo mali upliće politiku. to je opasno.
s politikom ovo nema veze..ovo je čista ekonomija...ako se uplete politika ode sve u qratz krasni...
mada bi političari probali da se prišljamče u slučaju da se napravi neka organizacija...naobećavali bi kule i gradove i drali nam kožu s leđa čim dođu na vlast..što nama više oderu-njima više ostaje...
 
Nazad
Vrh