Kajsija

148866557391371268600213.jpg


Grocka (kod mene još nema). Sliku preuzeo sa fejsbuka

Aleksa, nisam te razumeo... Slika je sa fejsa, ali da li je aktuelna, ili je arhivska?
 
Aktuelna, od juče, samo nije moja.
Ako dobro vidim, ovo bi bila "domaća" sorta. Gledao sam NS rodnu juče, nema ni znaka od buđenja. Samo da ne bude nekih jačih minusa (-10).
 
Poslednja izmena:
Звао јуче да проверим. У Бегаљици су ране сорте кренуле са цветом. Значи обрано!
 
Ja imam 40 ari rane na jednom od najranijih mesta (Plavinci). U nedelju obišao - ni blizu cvetanja!

A evo malo slika crvene "Zaklopčanke" ovog momenta:

jadazury.jpg
9ahypety.jpg
eteha6a7.jpg
nuzuhada.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja imam 40 ari rane na jednom od najranijih mesta (Plavinci). U nedelju obišao - ni blizu cvetanja!
Много зависи од микролокације. Претпрошле године у Бегаљици су све ране у самом селу измрзле, да није било ни једног зрна, а по брдима су биле одличне.
 
Kod mene kajsija isto samo sto nije cvetala a i kod drugih vrsta voca (jabuka, kruska, tresnja, visnja) isto stanje pupoljak nabubrili posteno ali se nadam da ce biti malo hladnije ovih narednih dana pa ce se usporiti napredovanje pupoljaka.
Gledao sam vremensku prognozu ali nisam video da su najavili vece minuse od -2 tako da ako tako i bude vreme onda bi mozda i moglo da bude kajsije i drugog voca ove godine.
 
Kod mene su pupoljci poceli da ,,rade'' ali nema naznaka na vrhovima da bi se mogli brzo otvoriti.Sad ih je ovaj minus lepo usporio.Inace danas je tacno mesec dana kako sam ubrao grancice i stavio u vodu i tek sada,na +22 koliko je u kuci pocinju da se crvene vrhovi.Evo i slika.Na drugoj slici su grancice ubrane pre 10 dana i one za sada izgledaju ok!




 
Poslednja izmena od urednika:
Krajem ove sedmice ne bi bilo loše uraditi presek pupoljaka, da se vidi da li stvarno bilo oštećenja, s obzirom na preuranjeno kretanje vegetacije pre ovih minusa.
 
Како где, зависи колико су кренули пупољци. Овде код мене углавном нису кренули (поставио сам слике пре 7 дана), али видећемо за пар дана. И још нешто, овде није било хладније од -7 до сада.

Ево, ова гранчица стоји у чаши тачно 7 дана на температури 21-23 степена.


huru7yvu.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh