Kajsija

Ovo je sve sto imam od grana 😂.
Чим крене тако килово нема од ње вајде. На јесен је замени а у међувремену изабери 3 гранчице које би оставио, изнад горње одрежи и намажи, остало скини. Можда крене али у сваком случају је замени а ако ова остне жива премести је негде где ти није битно.
 
Чим крене тако килово нема од ње вајде. На јесен је замени а у међувремену изабери 3 гранчице које би оставио, изнад горње одрежи и намажи, остало скини. Можда крене али у сваком случају је замени а ако ова остне жива премести је негде где ти није битно.
Tako cu i uraditi. Hvala.
 
Za sada uglavnom ok
Ruža.
251f3ac3705b36267b32f308c065bc63.jpg
8ecbd1071f71471e3692dfa5da051e21.jpg
ffb05ab940d9a13c673f461ac2f90c87.jpg
483c312df3eb599568139b6160b3fd32.jpg
bb0aeee69e3e2f1ae38ee33ed55735b7.jpg
2778f0811c6a63db625df9cc01c21e63.jpg
176c0ba6c216d1e967a293f8f1655d41.jpg
08e5a04a0a47908900643572b94adf1b.jpg
db06a0cf550dd20ba688dcd66591d241.jpg
 
Gledajući ne izgleda da je voće nešto ponelo osim šljiva, krušaka i bresaka. Ostalo je oko ili ispod nekog proseka a kajsije su ubedljivo najlošije.
 
Izgleda da smo se provukli u ovom izvlačenju...
Каква је оно флека на доњој десној? Код мене има тих флека на онима које нису понеле а ране су чисете.
Хоћемо ли већ да размишљамо о цени за ову сезону?
 
Каква је оно флека на доњој десној? Код мене има тих флека на онима које нису понеле а ране су чисете.
Хоћемо ли већ да размишљамо о цени за ову сезону?
Što se fleke tiče, tu ju je dodirivao drugi plod, na ovoj grančici je bilo još par komada.
Što se cene tiče, ja o njoj ne razmišljam dok ih nemam upakovane u ambalaži

Mani cenu, dug put je još do nje, vidiš šta se dešava s vremenom...
 
Nisam bio u kajsijama skoro 3 nedelje...i imao sam šta da vidim...ionako slabijeg cvetnog potencijala, oprašivanje još i slabije prošlo...kad tome dodam i prirodno oređivanje ploda, od Mađ.najbolje, NS rodne, NS 4 i NS 6 neće biti ni za jelo ove godine,,,to je tako sa kajsijom, jbg...odradio im tretman prskanja, freziranja, polja odradio tanjiračom...suvo i presuvo...rađeno 13.04.




Suvo i još ga isušuje stalno frezovanje i čačkanje... Kajsija to ne voli, takvu obradu voli mraz jer nema trave da ga malo,, zarobi". Veruj mi ja sam radio 2 jutra sa Tomom Vinković, isto kao kod tebe, bez travke... To je bespotrebno bilo, samo sam lomio svoja leđa. Ostavi lepo travu, kosi, nema oštećenja korena, udaranja mašinama po stablu i ranjavanja debla... Nisam dirao travu dok nisu mrazevi prošli. Ima kajsija i to lepo, trenutno proreda dm1, morao sam, zaostaju... Sitne...
 
Izgleda da smo se provukli u ovom izvlačenju...
059752dc770f83dc480b403e8f0b76f8.jpg
Pa ti rece da nema mraza A STA GA TO SECKAS 21 APRILA ⁉️ A i ovo je saljivo PROVUKLI SMO SE .::svaka cast:: Ajd da se malo uozbiljimo JUCE UJUTRU SE ZAKLOPACA ZABELELA KAO SATOR HASAN AGE bilo je mraza i nije ostavilo posledice u ovoj fazi na kajsiju ali jeste na lozu i tresnjari su stradali uglavnom po udolinama ali je negde opiljilo i na brdu . Medjutim ono sto mene zanima je AKO U PARCELI OD 40 ARI NEMA NI 200 KG KAJSIJE ZAKLOPACKE RUZE KAKO U DRUGOJ PARCELI LOMI GRANE OD RODA ILI SI MU BAJAO ILI JE VLASKA MAGIJA ILI JE TO NESTO SUGESTIVNO ILI SI MU KRNO BOR ZA OPRASIVANJE I VESTACKI SI OPLODIO NESRECNU BILJKU 🤔
Ja citam i previse literature a upijam sve jer sam zeljan znanja i nauke .Samo ni reci STA JE SE TO DOGODILO U DRUGOJ PARCELI JEL ISTA SORTA ILI RAZLICITA ZBUNJEN SAM TOTALNO :sta:
 
Suvo i još ga isušuje stalno frezovanje i čačkanje... Kajsija to ne voli, takvu obradu voli mraz jer nema trave da ga malo,, zarobi". Veruj mi ja sam radio 2 jutra sa Tomom Vinković, isto kao kod tebe, bez travke... To je bespotrebno bilo, samo sam lomio svoja leđa. Ostavi lepo travu, kosi, nema oštećenja korena, udaranja mašinama po stablu i ranjavanja debla... Nisam dirao travu dok nisu mrazevi prošli. Ima kajsija i to lepo, trenutno proreda dm1, morao sam, zaostaju... Sitne...
Znaci PELE ILI TARUP DA KUPIM ILI HELIHOPTER a i lepsa boja kada je Engleska trava ispod i nema lomljenja grana i stabilnije za merdevine kada je tvrdo . U pravu si 100 posto da ne pominjem parcele koje su na nagibu
 
Ovako ljudi moji, obišao sam atar danas.

U Zaklopači su najmanje pretprošle noći izmrzle kajsije (iako ima mnogo parcela gde su jako loše rodile, ali to nema veze s mrazom). Iz prostog razloga što je mraz spičio uz potoke i u nizijama na oko 120 metara nadmorske visine. A tu uglavnom sadimo kruške, jabuke, šljive i trešnje. E, sada su te voćke najviše stradale, negde i 100%
Kajsije su ponegde malo kao osmuđene, nisu cele izmrzle. Čak su i vinogradi spaljeni u tim nizijama. Već sve parcele preko 150mnv nisu osetile ništa.
Ja imam samo jednu parcelu od 40a pod kajsijama na toj granici 150mnv i tu ume da mrzne. Ovoga puta nije, ali tu ionako nisam imao skoro ništa roda, prošle godine je prerodila i to mnogo. Ali nije bilo izmrzavanja, ni na to malo plodova.
Ove druge kajsije su mi na preko 200 metara, nema štete, naravno.
Meni su 80% stradale nektarine, jer su na 125mnv, nisko.
Obišao sam i trešnje u Plavincima, kada sam već krenuo u obilazak. Naravno, nema problema, kao i uvek. Obišao sam tu i komšijske vinograde, kajsije, stanje odlično.
Tako da, ko ima većinu imanja u tim nizijama, pretrpeo je ogromnu štetu, ostali ne.
Ovog puta. Idemo dalje, puno sreće svima.
 
Poslednja izmena:
Znaci PELE ILI TARUP DA KUPIM ILI HELIHOPTER a i lepsa boja kada je Engleska trava ispod i nema lomljenja grana i stabilnije za merdevine kada je tvrdo . U pravu si 100 posto da ne pominjem parcele koje su na nagibu
A možeš i reket da kupiš pa udri po tenisu na voćnjaku. Samo nemoj pomešati kajsiju i lopticu, slične su boje🤣🤣
 
Ovako ljudi moji, obišao sam atar danas.

U Zaklopači su najmanje pretprošle noći izmrzle kajsije (iako ima mnogo parcela gde su jako loše rodile, ali to nema veze s mrazom). Iz prostog razloga što je mraz spičio uz potoke i u nizijama na oko 120 metara nadmorske visine. A tu uglavnom sadimo kruške, jabuke, šljive i trešnje. E, sada su te voćke najviše stradale, negde i 100%
Kajsije su ponegde malo kao osmuđene, nisu cele izmrzle. Čak su i vinogradi spaljeni u tim nizijama. Već sve parcele preko 150mnv nisu osetile ništa.
Ja imam samo jednu parcelu od 40a pod kajsijama na toj granici 150mnv i tu ume da mrzne. Ovoga puta nije, ali tu ionako nisam imao skoro ništa roda, prošle godine je prerodila i to mnogo. Ali nije bilo izmrzavanja, ni na to malo plodova.
Ove druge kajsije su mi na preko 200 metara, nema štete, naravno.
Meni su 80% stradale nektarine, jer su na 125mnv, nisko.
Obišao sam i trešnje u Plavincima, kada sam već krenuo u obilazak. Naravno, nema problema, kao i uvek. Obišao sam tu i komšijske vinograde, kajsije, stanje odlično.
Tako da, ko ima većinu imanja u tim nizijama, pretrpeo je ogromnu štetu, ostali ne.
Ovog puta. Idemo dalje, puno sreće svima.
Ma da, teško kajsija u ovoj fazi da strada od mraza. Šljiva da, ipak je još sitna i tek formirana. To što negde opadaju kajsije nije od ovog mraza, jednostavno se čisti, vreme joj je a i berba će ranih sorti za mesec dana.
 
Nazad
Vrh