Kajsija

nadam se da ce ova kisa odloziti barem za 3,4 dana vise.. kod mene se jos ne naziru pupoljci ali ih treba ocekivati ubrzo.
prosle godine spricao moniliju prvi put 16. mart
2015. 10 mart
2014. 6 marta
2013. 6 aprila

svake godine upisem kad i sa cime sam prskao i koja je temperatura bila, cisto da bi imao uvid u sve to.
 
U pravu si.Vazno je napomenuti da je ta godina(2014)iako je bila rana za razliku od 2013 i 2015 bila rodna godina.Inace nemojte se zavaravati,jako brzo bubre pupoljci,da covek ne poveruje koliko je za dva dana napupila.Ja sutra prskam zimsko.Danas zavrsio rezidbu i sutra je krajnje vreme za prskanje .
 
@pele skroz si u pravu. Ja sam danas imao sta i da vidim u vocnjaku. Kajsiji nabubrili pupoljci i ako ovako nastavi za 7 dana krece cvetanje, na zalost. :(
 
Da li je neko vec prskao rane kajsije protiv monilije.Kakva je situacija kod vas sa cvetanjem i da li je pocelo.Kod mene dobar potencijal na ns4,ns6 i kasnocvetnoj.Ns rodna opet podbacila.Ili prerodi pa budu losi plodovi ili ne iscveta kao sada.Nema konstantnosti kod nje kao kod ns4 koja redovno cveta svaki put.
 
Ja cu baciti pre prve najavljene kise.Nije rano da se baci polovina planiranog sada a polovina krajem aprila-pocetkom maja.
 
Da li je neko vec prskao rane kajsije protiv monilije.Kakva je situacija kod vas sa cvetanjem i da li je pocelo.Kod mene dobar potencijal na ns4,ns6 i kasnocvetnoj.Ns rodna opet podbacila.Ili prerodi pa budu losi plodovi ili ne iscveta kao sada.Nema konstantnosti kod nje kao kod ns4 koja redovno cveta svaki put.


Oktopodova ruža.

2rhus9i.jpg
 
Ja azot bacam tek kada prodje cvetanje i vidim šta je prezivelo, da nebih kasnije bio u problemu zbog bujnosti
 
Kada mislis da ce poceti cvetati i kada tretiras protiv monilije?Onu drugu nedelju javljaju 7 dana kisu za redom pa bi trebalo pre tih kisa,u petak ili subotu poprskati prvim tretmanom da se zastiti.Ko zna kada ce se moci posle u vocnjak.Ja cu tako uraditi.
 
Ko sto rece Vasovac cemu prskati ako nema otvorenih cvetova.
Kod mene najblize cvetanju je ruza. Roksana jos u dubokom mirovanju. negde na sredini je domaca.
Danas bacen madjarski KAN. Osim azota sadrzi magnezijum i kalcijum pa ga preporucuju za voce. Dzak od 25 kg 840 din.
Inace azot se preporucuje 10 dana pre cvetanja. Valjda cu ga ubosti.
 
Dokle god je kise (i nedelju dana), ja prskati necu. Dok je ovakvog vremena, mislim da nece procvetati jos nedelju dana..
Dvoumim se kad da bacim djubre.
 
Nazad
Vrh