Kajsija

FruitBoy kad ti bude zgodno idemo da obidjemo taj zasad kajsije. Ja sam moje pocupao, ali nekako me vuce da opet posadim samo drugaciji sortiment koje stablo:ppozdrav:
 
Sve može! Sortiment je nešto što treba prilagoditi ovom podneblju. Činjenica je da u pojedinim godinama prave stone sorte stradaju od mraza. Po meni, šansu imaju sorte koje kasnije cvetaju, i koje su mahom za proizvodnju rakije, a takvo nešto sam možda pronašao. Sasvim slučajno!
 
Sve može! Sortiment je nešto što treba prilagoditi ovom podneblju. Činjenica je da u pojedinim godinama prave stone sorte stradaju od mraza. Po meni, šansu imaju sorte koje kasnije cvetaju, i koje su mahom za proizvodnju rakije, a takvo nešto sam možda pronašao. Sasvim slučajno!
Ima i do sorte a ima i do toga sto je Sombor bio dosta hladniji u odnosu na sva ostala mesta u Vojvodini a pogotovo u Srbiji gde je februar bio suncan i topliji od Vojvodine za 5 stepeni.Kod nas je bilo stalno maglovito a i prateci temperature svakodnevno primetio sam da je Sombor uvek bar za stepen dva hladniji od ostalih mesta u Vojvodini.Ne znam razlog za ovu godinu zasto je tako bilo.Gledajuci tu cinjenicu i posto je kod mene kajsija u punom cvetu(ima jos oko 10% ne otvorenih cvetova) tih dva stepena razlike je dovelo do 2-3 dana kasnijeg cvetanja kod tebe. To moze odluciti rod za ovu godinu zbog najavljenog mraza ovih dana.
 
Sve može! Sortiment je nešto što treba prilagoditi ovom podneblju. Činjenica je da u pojedinim godinama prave stone sorte stradaju od mraza. Po meni, šansu imaju sorte koje kasnije cvetaju, i koje su mahom za proizvodnju rakije, a takvo nešto sam možda pronašao. Sasvim slučajno!
Jel neka stara sorta ili nešto drugo u pitanju? Ja bih istoi hteo kajsiju ali naš teren je prilično loš za nju ili nismo naleteli na sorte koje podnose ovakve uslove.
 
Prskao sam u nedelju protiv monilije.Sta mislite da li je sutra rano da ponovo prskam posle ove kisurine ili da sacekam da prodje 7 dana.Posto prskam i protiv mraza sutra pa rekoh odmah i moniliju da tretiram ili da nju tretiram posebno kada prodje 7 dana?
 
Jel neka stara sorta ili nešto drugo u pitanju? Ja bih istoi hteo kajsiju ali naš teren je prilično loš za nju ili nismo naleteli na sorte koje podnose ovakve uslove.


Nekoliko starih, ogromnih stabala. Ne mogu da procenim realnu starost, al siguran sam da nisu mlađe od 30 godina. Ispod ima gomila koštica, relativno sitnih, što ukazuje na dobar rod prošle godine, iako je ista bila jako loša za kajsije. Zbog sitnoće koštica, verovatno nisu pogodne za prodaju za konzum, već za rakiju. Za ovu godinu takođe ima dosta potencijala za rod. Pratim situaciju, pa sve interesantno što bude, možemo napraviti nešto valjano!
 
Ima i do sorte a ima i do toga sto je Sombor bio dosta hladniji u odnosu na sva ostala mesta u Vojvodini a pogotovo u Srbiji gde je februar bio suncan i topliji od Vojvodine za 5 stepeni.
Evo meni se jos nije otvorila zaklopcanka domaca (kalem kupljen od Mutavdzica - plemkinje od oktopoda)
Danas sam bas gledao bukvalno tek 2 cveta su tek krenula.
 
Videcemo da li deluje taj epin ekstra.Ja sam danas treci put tretirao protiv monilije(ima je prilicno i pored svog prskanja) i moracu jos jednom posto ima dosta ne otvorenih cvetova.Dodao ponovo epin ekstra zbog najavljenog mraza za ujutro .Samo jos ovu noc da preguramo...
 
Nekoliko starih, ogromnih stabala. Ne mogu da procenim realnu starost, al siguran sam da nisu mlađe od 30 godina. Ispod ima gomila koštica, relativno sitnih, što ukazuje na dobar rod prošle godine, iako je ista bila jako loša za kajsije. Zbog sitnoće koštica, verovatno nisu pogodne za prodaju za konzum, već za rakiju. Za ovu godinu takođe ima dosta potencijala za rod. Pratim situaciju, pa sve interesantno što bude, možemo napraviti nešto valjano!
I ja sam tražio (i mislim našao)one stare kod nas ih zovu "švabice" izgleda biće nešto,javljam ako zametne.
 
Ne znam druze...Ti si nam neki sada neki reper zato sto je i kod tebe bilo slicno cini mi se oko 17 ili 18-og marta a koliko sam shvatio nisi (hvala bogu) imao neku stetu.Kod mene je bilo tacno -2,3 stepena i to oko pola set ujutro.Bio sam na vocnjaku,cak pokusavao nesto da palim ali vetar cas ovamo cas tamo.Palio i neke gume,dimu blize kajsije pocrnele od toga dima...Tu pcela vise nece.To sa dimljenjem vise necu ni pokusavati.Ko ima 5-10 kajsija to moze raditi ali ja sa 500...Trebalo bi 10-15 ljudi,200-300 bala slame.Videcu sta ce uraditi antifriz,ovo mu je prava provera jer sam prskao dan pred mraz.Znacemo za ubuduce.
 
Videcemo da li deluje taj epin ekstra.Ja sam danas treci put tretirao protiv monilije(ima je prilicno i pored svog prskanja) i moracu jos jednom posto ima dosta ne otvorenih cvetova.Dodao ponovo epin ekstra zbog najavljenog mraza za ujutro .Samo jos ovu noc da preguramo...

Čime si prskao? Interesuje me jer sam baš zbog toga u potpunosti promenio preparate koje koristim.

Možda se neko seća a možda i ne. Pre godinu dana sam sumnjao na kvalitet preparata, pre svega na Chorus i Switch, u sebi imaju aktivnu materiju "ciprodinil". Koristio sam ih prošle godine u kajsijama i imao sam poražavajuće rezultate. Sada sam u potpunosti izbegao ciprodinil i za sada nema ni traga od monilije. Sačekaću još malo ali mislim da je za prošlogodišnju moniliju kod mene bio kriv preparat.

Da nisi i ti slučajno koristio slične preparate pa sada prolaziš kroz isto kao i ja prošle godine?
 
Nazad
Vrh