Kajsija

Evo i ja da se pohvalim lepo olistale i pustile poneki plod koji ce morati da se skine,ipak je prva godina.Krenuo sam sa savijanjem grancica plasticnim savijacima.Pozdrav za sve kajsijase
Gs3iRL.jpg
fuMk3T.jpg
oqvmMA.jpg
dbXNc4.jpg
 
mogu reci da su dobro rodile, ako ne i bolje od prosle godine. s' obzirom da je ovo 4god (mlad vocnjak), ja sam zadovoljan. sutra kacim slike.
 
Ti si jedan od retkih koji ima dobar rod.Koje su sorte u pitanju ,pitam zbog toga sto si mi relativno blizu a u mojoj okolini slabo ko moze da kaze da ima pristojan rod?Okaci slike ako mozes.
 
Potreban mi je savet oko djubrenja. Da li nije kasno da sad bacim KAN po vocnjaku ili da oprskam folijarno sa nekim djubrivom? Roda nema tako da zelim malo da im pospesim rast i pripremim ih za sledecu sezonu
 
Nemoj ni djubriti ako si ranije prihranjivao jer posto nemas roda imaces jako veliki porast(govorim iz licnog iskustva a ne rekla-kazala) pa ces morati da se ubijas u avgustu od orezivanja.Naravno kazem ovo vazi ako si ih vec prihranjivao.
 
Hvala, necu onda nista ni da im radim sa djubrivom do novembra kad cu da im bacim neku formulaciju sa vise kalijuma. Kod mene je takva situacija da su mi mladari porasli skor 1m i moracu sledece nedelje da idem u rezanje.
 
Преноси ли се шарка резидбом? Појавила ми се шарка на кајсијама, а на шљивама се не примјети. Прошлогодишње саднице сам повадио, а имам знакове на једној НС родној. Црна кајсија има неке знакове као код хлорозе па сумњам да је и она заражена.
 
Moracu da nabavim takve sadnice do jeseni (mislim na klon) ili bar kalem grancice...

Ove godine ce biti tesko za sadnice kajsija u mom kraju. Iz nekog razloga je bio uzasan prijem kod kalemljena. Najpoznatijem kalemaru, koji uzgred ima podosta godina, od 3000 kom se primilo 100. Covek od koga ja kupujem od 1000 kom imace 300 prema njegovim recima. Kaze za svojih 35 godina kalemljenja ovako los prijem nije doziveo. Nikom nije jasno sta je uzrok. Jedina pretpostavka je da su grancice koje su skidali za kalemljenje bile ostecenje zimskim mrazevima a da se to nije videlo.
Isto tako je bio los prijem sadnica posadjenih prosle jeseni. Ali ono sto sam podsadio ovog proleca jos je gore, nekih 10 kom, nijedna se nije primila.
 
Svidja mi se sto je zdrava. Vidi se izrazito zdrav list i plod bez trunke bilo kakvog ostecenja. Ne treba meni puno sadnica (ne bavim se kajsijom) treba mi par komada za dvoriste...
 
Ove godine ce biti tesko za sadnice kajsija u mom kraju. Iz nekog razloga je bio uzasan prijem kod kalemljena. Najpoznatijem kalemaru, koji uzgred ima podosta godina, od 3000 kom se primilo 100. Covek od koga ja kupujem od 1000 kom imace 300 prema njegovim recima. Kaze za svojih 35 godina kalemljenja ovako los prijem nije doziveo. Nikom nije jasno sta je uzrok. Jedina pretpostavka je da su grancice koje su skidali za kalemljenje bile ostecenje zimskim mrazevima a da se to nije videlo.
Isto tako je bio los prijem sadnica posadjenih prosle jeseni. Ali ono sto sam podsadio ovog proleca jos je gore, nekih 10 kom, nijedna se nije primila.
И ја сам то чуо. А, ја се секирам што се мени почетнику нису примиле. Мени је расадничар рекао да му се гранчице руже које је добио из околине Београда нису примиле.

- - - - - - - - - -

Зна ли неко о гномониози кајсије?
 
Nazad
Vrh