Kada niste u traktoru, vozite

Ja sam cuo od jednog poznanika da se Lassa relativno brzo trosi pa zato za njih nisam siguran da li da uzimam. Cesto vozim autoputem ali kapiram da letnje ne kupujem neke premijum, zimske su goodyear i njima sam zadovoljan ali 18k po gumi mi je malo mnogo :D
Kada smo kupili auto ubrzo sam menjao gume i ajd reko da se malo počastim (ceo život krparim sa polovnim ćelastone gumama) uzmem Dunlop sport max 2 (ako se dobro sećam oznake) indeks nosivosti i brzine neka perverzija (mislim do 300km/h) koštale u p. m. al nisam žalio. Jbg idemo često za N.S u bolnicu, autoputem, pa ono, da ne bi zveknula neka (dok nisu uveli merenje na autoputu, priznajem, dosta brzo sam vozio). Uglavnom ni 30,000km mi nisu izvukle a ležanje u krivinama 0. Eno sad imamo Lasa letnje i super sam zadovoljan!
 
Imama Lassu, i čini mi se da je plastična previše. Ako je uporedim sa polovnom Mišelinkom koju sam imao pre nje na pogonskim točkovima, mogu reći da je polovna Mišelin dva koplja ispred nove Lasse. Sa Mišelin gumama je mnogo bolje kočenje. Novu Lassu više ne bih uzeo. Imao sam i Continental, izdržala oko 100 000 km, mogla je još ali je bila matora i nisam hteo da rizikujem. Ovo se sve odnosi na letnje gume.
 
Lassa Multiways 2, fenomenalna guma. Imam ih na X3, izuzetno tiha, udobna, odlicna po kisi.
E! Mislim da mi je baš taj model guma na autu. Ima i onaj zaštitni prsten-obruč za bankinu... ono pojačanje.... kako se to zove uopšte... Ne bitno. Uglavnom, sve je tako kako je Lala napisao! Koliko rupa sam već pokupio sa njima i ništa (puj,puj). Za te novce, dobre!
 
A ja mislio da je moj veliki :)
d1c4260f60c7761a9689516f07850788.jpg
50161d1706817aad8196bd63a7fd8b1e.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ali su meni bas mocni ovi full size. Sad je dilema: izasao novi Amarok, ili neki F-150/GMC Sierra od preko polovni...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Skupo to od preko, ako mislis preko bare. Kontejner,troskovi prevoza do luke. Onda kod nas ne moze da se uveze iz USA. Nego prvo mora da udje preko uvoznika na primer u Madjarsku, pa tek onda da se sredjuju papiri da udje kod nas. Mnogo to guta "gasolina".Komsija imao GMC dosao sa njim iz CH imao ugradjen gas.Od Zr do Beograda i nazad 25l gasa i to na laganom gasu. Kaze to ide i na 35 ako ga stisne.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Колико су тешка возила и није уопште пуно на ту запремину мотора. Они су конструисани да цео дан ако треба држе брзину 100-110 км на сат. Са друге стране цена ремонта дизела је као пола или више цене аутомобила.
 
Pa i moj auto opušteno drži ceo dan 100-110, nije on tu ništa bolji.
Ja sam imao ideju da nabavim sebi baš Dodge Ram, bilo u kanadi svojevremeno na aukcijama i za manje od 3000$..
Stim što sam ja gledao sa dizel Cummins 6,7l..
Sređivanje papira za evropu se radilo u Hamburgu.
 
Dodge ram je sa tim dizel cummins-om nepoderiv.
Uopste mi se svidja taj americki kvalitet, tesko mozes pogresiti kod kupovine automobila njihove proizvodnje, pa i kod teretnjaka.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh