Kada koristiti ureju ?

Gubitke imas kad je temp preko 20 stepeni. Ispod toga su gubitci daleko manji. Po psenici bacamo ureu samo povrsinski pa bude dobro.
 
Svasta sam zanimljivo procitao. Samo sto ono sto sam napisao nije neko moje zapazanje,nego rezultat raznih ogleda koje su sprovodili profesori i dolazili do puno egzaktnijih podataka od golog oka.
 
Pančevačku ureu nikad nisam koristio pošto je uvek bilo problema da bude vlažna u džaku i vremenom se zgrudva i onda počinje igranka, to mi je uspomena sa imanja pošto smo uglavnom nju dobijali a ako prezimi na gomili bukvalno budu spomenici, neznam sad kakvo je stanje ali ja je ne koristim.
 
Ja sam uzeo 2.5 tone pancevacke, dzakovi od 40 kila, na sve kulture idem sa njom, za sad nema problema sa grudvama, ovo sto sam na zito rasturao je bilo dobro, lako se razbije grudva, ne treba cekic rukama se razbije, a prasine nema uopste.
 
Stara tema ali cu ipak da pitam. Planiram da u Februaru ili Martu bacim ureu po oranju, a ne predsetveno pa pitam ima li potreba drljati posle toga ili ostaviti da se rastopi usled snega, kise i da sama udje u zemlju?
 
Mart nije prerano,sad je definitivno rano za bilo kakve egzibicije sa djubrivima.Na psenicu urea krajem februara a za kukuruz kraj marta pa na dalje,sve zavisi kad ko seje kukuruz ili druge kulture.
 
sta ce se desiti sa ureom posto sam je juce bacio po zitu?

Snega je bilo oko 5 cm. temperatura -7 urea pancevacka razbacano 160 kg. na 80 ari, cari sa fergijem i zaledjenim hladnjakom(samo donji deo) neopisive, pejzaz u stigu prelep osim par nepooranih parcela

ove druge parcele ce da cekaju posto sam se malo zajebo izgleda

ps. rastopila se u snegu skoro odmah ili mi se cini?
 
ova sto sam ja kupio dzakovi po 40 kg. ima malo onih krupnih grudvi koje se lako razbijaju i od 160 kila ostalo oko pola kila nesto kao kamenji ne moze da se cepa rucno i jedan kamen bukvalnoto ostalo u situ rasipaca, ostalo po meni isto kao i lincer fine bele kuglice, i cena 40 din. kilogram, isti procenat azota mislim kao i kod drugih a drugi 43 dinara za kilo
izmena nije 43 nego 44 dinara bas ruska ja mislim
 
Sutra treba da mi stigne urea. Pa mi trebaju neki saveti, da bi znao koliko da narucim.
Koliko se baca na suncokret koliko na kukuruz?
Mislio sam da bacim na suncokret 200kg ureje i nista vise, a na kukuruz 200kg ureje i jedno 150kg Kan-a.
A na psenicu 200kg ureje i 200kg Kan-a.
Sta mislite? Ne znam samo za suncokret da li bi mu trebalo jos Kan a, ili je dovoljna samo urea?
 
Nazad
Vrh